Jūrmalnieks, riskējot ar dzīvību, no drošas nāves izglābj sievastēvu (video)


Jūrmalnieks, riskējot ar dzīvību, no drošas nāves izglābj sievastēvu (video)

Kāds vīrietis 10. maija vakarā Jūrmalā, par spīti necaurredzamiem un kodīgiem dūmiem, spējis izglābt sirmu vīru, kura dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks.

Jūrmalā, Jurģu ielas namā, dzīvo Vasīlijs. Vīrietis 10. maija vakarā no drošas nāves paglābis šajā pašā mājā, taču pavisam citā dzīvoklī mītošo sievastēvu.

“Plkst. 21.10 tika saņemts izsaukums, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg dzīvoklis. Mūsu dienestam ierodoties izsaukuma vietā, tika konstatēts, ka pirmajā stāvā deg dīvāns pusotra kvadrātmetra platībā. Pirms mūsu dienesta ierašanās trešajā stāvā dzīvojošais jaunais cilvēks, vīrietis, bija priekšlaicīgi šo ugunsgrēku pamanījis un veicis glābšanas darbus, kā rezultātā izglāba pirmajā stāvā dzīvojošo vīrieti”, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Slokas posteņa komandieris Uldis Aizups.

11. maijā Vasīliju raidījums “Degpunktā” sastop nama pagalmā, kur viņš iznācis paelpot svaigu gaisu, lai kaut nedaudz atgūtos. Kā izrādās, viss sācies ar to, ka atvēris logu, lai izvēdinātu dzīvokli, un sajutis aizdomīgu smaku – gluži, kā kāds būtu piededzinājis ēdienu. Pēc mirkļa saprotot, ka tā nāk no turpat kaimiņos, pāris stāvus zemāk, mītošā sievastēva dzīvokļa, viņš palūdzis sievu noiet un paskatīties, kas tur atgadījies. Vēlāk viņš jau sadzirdējis izmisīgus kliedzienus par to, ka izcēlies ugunsgrēks.

Vienā no skrējieniem ar aizturētu elpu vīrietis pamanījis, ka deg dīvāns. Lai to apdzēstu, viņš paķēris no virtuves kastroli. Taču tas neko daudz nav līdzējis dūmu sakarā. Par laimi, vienā no kārtējiem skrējieniem, kad spēki jau tuvojušies beigām, viņš pamanījis uz zemes gulošo sievastēvu.

Tālāk gan viņš, gan sievastēvs nonākuši neatliekamās medicīniskās palīdzības busiņā un aizvesti uz slimnīcu. Lai arī abi ugunsgrēkā cietuši, var teikt, ka viņiem paveicies. Gan ugunsdzēsēji, gan Vasīlijs norāda, ka pagaidām nav īstas skaidrības par to, kas vainojams notikušajā. Vien zināms, ka neilgi pirms ugunsnelaimes sirmais vīrs mājās lietojis elektrisko sildītāju.

VUGD neslēpj, ka ziņa par šo jūrmalnieka varonību tiks atspoguļota ziņojumā dienesta vadībai, kā arī ministrijai. Visticamāk, Vasīlijs tiks apbalvots par drošsirdību.

Avots: skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: