Seko mums

Dažādi

Jūrmalā uzstādītā stāvvietas zīme maldina ārvalstu viesus

foto: skaties.lv

Kāda Jūrmalas iedzīvotāja pamanījusi, ka pilsēta nav tā īsti padomājusi par viesu labsajūta, ja runa ir par automašīnas novietošanu stāvvietā. To izpēta arī raidījums “Zebra”.

Jūrmalas iedzīvotāja Anda skaidro, ka pie Dzintaru koncertzāles parādījušās jaunas ceļa zīmes. Iepriekš pie konkrētā stāvlaukuma atradās zīme “stāvēt aizliegts”. Tai arī bijusi apakšzīme “Izņemot ar Dzintaru koncertzāles atļaujām”. Kopumā zīme ārzemniekiem bijusi saprotama, jo ja aizliegts tad aizliegts. Bet šajā gadījumā aizlieguma zīmes vietā parādījusies stāvvietas zīme – P, kas norāda ka novietot automašīnu drīkst. Taču situāciju sarežģī tas, ka zem zīmes apakšzīme palikusi tāda pati. Tādējādi ārzemju viesi paši neapzinoties var iedzīvoties sodos.

“Atbrauc cilvēki, viesi no citām valstīm, kas nerunā latviski, ierauga, ka apstāties drīkst, droši vien noliek mašīnu un pēc tam saņem skaistu sodu,”

nosaka Anda.

Raidījuma vadītājs, Pauls Timrots atgādina – likums nosaka to, ka ceļazīmēm jābūt viegli uztveramām. Bet šis konkrētais gadījums norāda uz to, ka ceļa zīmes var būt pārprotamas priekš citvalstu iedzīvotājiem, kuri nesaprot latviešu valodu. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Zebra” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv /Zebra

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top