Jelgavas policija, mājsēdes nakts reidā, dodas kopā ar LTV filmēšanas grupu (video)


Jelgavas policija, mājsēdes nakts reidā, dodas kopā ar LTV filmēšanas grupu (video)

Naktī uz sestdienu visā Latvijā pārbaudīti vairāk nekā sešarpus tūkstoši cilvēki – kāpēc mājsēdes laikā atrodas uz ielas un vai ir aizpildīti pašapliecinājumi. Aizturēti arī vairāki agresīvi komandantstundas neievērotāji, Liepājā kāds vīrietis policijai mēģinājis uzrīdīt suni, bet kāds smiltenietis alkohola reibumā vakarnakt uz ielas apturēts divreiz. LTV filmēšanas grupa mājsēdes nakts reidā devās kopā ar Jelgavas policijas vienībām.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī komandantstundas ievērošanas reidi sākas jau plkst. 8 vakarā ar kārtības sargu instruktāžu. Grupa strādā Kalnciema ceļā, RAF dzīvojamā masīvā, kas ir pilsētas kreisajā pusē.

Policistiem palīdz arī zemessargi. Visi sadalās pa patruļmašīnām un īsi pirms plkst. 10 vakarā jau dodas uz saviem posteņiem. Dažas minūtes pēc desmitiem Jelgavas centrālās ielas ir tukšas, bet mazākajās vēl jūtama kustība.

Pēc brīža komanda ievēro kādu jaunieti. Jaunietis dzīvo blakus un tiek cauri ar brīdinājumu. Savukārt kundze ar trīs ķepainiem draugiem jau pa gabalu sauc, ka dzīvo šajā mājā.

Pusvienpadsmitos vakarā kāds kungs, ieraugot zilās bākugunis strauji paātrina gaitu un stāsta, ka sajaucis laikus. Kungs saņem minimālo – 10 eiro sodu. Savukārt kādam vēlajam naktsputnam, kurš uz ielas bez iemesla un bez pašapliecinājuma pieķerts jau atkārtoti, minimālais sods vairs nesanāk. 

Kopumā Jelgavā šonakt tika pārbaudītas 524 personas, pussimtam doti preventīvie norādījumi, bet 29 gadījumos uzsākti administratīvā pārkāpuma protokoli. 

“Ir bijuši gadījumi, kad ir brīdinātas personas, ir izteikti aizrādījumi, bet nebija uzsākts process, bet, ja mēs redzam, ka ir atkārtots [pārkāpums], tad viennozīmīgi ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process un attiecīgi arī soda mērs vairs nav minimālais,” stāsta Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Jelgavas iecirkņa priekšniece.

Jelgavā un līdzīgi arī visā Latvijā mājsēdes neievērotājiem piemēroti naudas sodi no 10 līdz 500 eiro apmērā.

Avots: vp.gov.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Elgavskij
Newest Oldest Most Voted
Elgavskij
Guest
Elgavskij

Pidarasi!

Citi šobrīd lasa: