Seko mums

Dažādi

Jelgavas iedzīvotājiem, pamanot automašīnu, jālec grāvī

foto: skaties.lv

Romas iela atrodas pie Jelgavas pilsētas un tā ir paralēla Lietuvas šosejai. Vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka gar ielas malām nav izbūvēta ietve, kaut arī satiksme uz šīs ielas ir pietiekoši intensīva. Tādējādi tiek apdraudēti gājēju un velosipēdistu drošība, vēsta raidījums “Bezt Tabu”

Romas ielā ir divvirzienu satiksme, tāpēc ielas līkumos gājēji kļūst vēl apdraudētāki. Ja automašīnas tuvojas no abām pusēm, cilvēki ir spiesti sprukt aizaugušajā grāvī.

“Ceļš ir ļoti garš, pa malām ir ceļi. Ļoti daudz mašīnu braukā. Un tas līkumiņš, tur vispār ļoti bīstami. Ja bērni iet un mašīnas brauc no turienes, ļoti grūti saredzēt, ka tu griezies nost no tā pagrieziena,”

problemu skaidro vietējā iedzīvotāja, Edīte.

Viena no vietējām iedzīvotājām savulaik “cīnījusies” ar pašvaldību, lai vismaz daļēji noasfaltētu minēto Romas ielu. Kundze stāsta, ka katru gadu rakstījusi vēstuli ar lūgumu ieklāt asfaltu, līdz to beidzot bija panākusi. Raidījumam Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve apstiprina, ka tiek turpināta ielas labiekārtošana, taču gājēju ietves izbūve Romas ielā nav paredzēta, jo naudas nepietiekot.

“Visā rajonā tiks uzlabota lietus ūdens kanalizācijas novade un visas iebrauktuves tiek sakārtotas, arī jaunas izbūvētas, pieasfaltētas. Mums pilsētā ir ļoti liels procents grantēto ielu. Mēs ļoti cenšamies budžeta ietvaros, kā ir saplānots finansējums, pieasfaltēt vai izveidot dubultās virsmas apstrādi. Un tad Romas iela ir kā turpinājums 2018. gadā iesāktajam projektam,”

situāciju stāsta Kristīne Lazdiņa, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pārstāve.

Lazdiņa piebilst, ka gājēju drošību jau esot padomāts, jo pusotru gadu iepriekš visā rajonā uzstādīta ātruma ierobežojošā zīme – 30 km/h zona. Tapat ir paredzēts uzstādīt ātruma vaļņus un pacelt divus krustojumus.

Vietējā iedzīvotāja gan uzskata, ka tikai uz autovadītāju godprātību, ievērot ceļa zīmes prasību, nevajadzētu paļauties, tāpat arī nedomā, ka ar ātruma ierobežojošajiem vaļņiem varētu būt līdzēts. Vietējā iedzīvotāja, tomēr, nemainīgi uzskata, ka ja izbūvē ceļu, tad arī jāpadomā par gājējiem un velosipēdistiem, izbūvējot pie ceļa arī trotuāru. Vairāk uzzini skatoties raidījuma “Bez Tabu” sižetu.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top