Jelgavā elektroskūteriem daudzviet nosaka maksimālo ātrumu līdz 10 kilometriem stundā (video)


Jelgavā elektroskūteriem daudzviet nosaka maksimālo ātrumu līdz 10 kilometriem stundā (video)

Nesen pieņemtajā likumā noteikts, ka ar elektroskrejriteni nedrīkst braukt ātrāk par 25 kilometriem stundā, taču Jelgavā vairākās vietās atļautais ātrums noteikts vēl mazāks, atsevišķos posmos elektroskūteru braukšana ir pilnībā aizliegta.

Sadursme jau informēja, ka elektriskajiem skrejriteņiem ir uzstādīts maksimālā ātruma ierobežojums pilsētā – 25 kilometri stundā, taču Jelgavas dome ir noteikusi vietas, kur tas obligāti jāsamazina līdz 10 kilometriem stundā: Pasta salā un Pilssalā, Lielajā ielā posmā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Brīvības bulvārim, Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama, Raiņa parkā, Alunāna parkā, Stacijas parkā, Grēbnera parkā, Uzvaras parkā, Driksas ielā no Pasta ielas līdz Katoļu ielai, uz Lietuvas šosejas pārvada posmā no Rūpniecības ielas rotācijas apļa līdz iebrauktuvei uz degvielas uzpildes staciju “Dinaz”, kā arī uz visiem tiltiem un pārvadiem pārējā pilsētas teritorijā. Tāpat komisija norādījusi vietas, kur ar elektroskrejriteņiem aizliegts braukt: pāri “Mītavas” gājēju tiltam un pa Svētes palienes pļavu koka laipām. Jāatgādina, ka pār “Mītavas” tiltu un pa koka laipām nedrīkst braukt arī ar velosipēdu – tie ir jāstumj pie rokas. Vietu saraksts, kur aizliegts braukt ar elektrisko skrejriteni, var tikt papildināts. Šos noteikumus aicināti ievērot ne tikai iedzīvotāji, kuri brauc ar nomas skrejriteņiem, bet arī tie, kuri pārvietojas ar saviem elektriskajiem skrejriteņiem.

Arī iedzīvotāji, izmantojot elektroskrejriteņus pilsētā, aicināti būt atbildīgi, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un neapdraudēt sevi un citus. Diennakts tumšajā laikā rūpēs par drošību lūgums pie apģērba lietot atstarojošos elementus, lai neradītu bīstamas situācijas.

Avots: jegava.lv, skaties.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: