Seko mums

Dažādi

Jēkabpils pašvaldība vēlas izvairīties no atbildības par sabojātu auto

Jēkabpilietis Aigars pagājušā gada 14.oktobra rīta pusē, braukdams ar auto, iekļuvis situācijā, kurā uz ceļa nenostiprināts akas vāks lidojis pret mašīnu to sasitot. Pašvaldība neuzskata, ka par notikušo ir atbildīga, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Aigars rīta pusē braucis ar auto. Pa ceļu pretējā virzienā braucis autobuss, un uz ceļa nepiestiprinātais akas vāks izlidojis no autobusa apakšas, trāpot Aigara vadītajam auto, atsities pret to un lidojis pretējā joslā, kur trāpīja tur braucošai mašīnai un tikai pēc tam ielidojis grāvī.

Ceļu policija noformējusi satiksmes negadījuma protokolu, minot tajā visus notikušā apstākļus. Aigars sazinājies ar savu apdrošinātāju, taču tur paskaidrots, ka incidents ar akas vāku nav ceļu satiksmes negadījums.

“Tika pieņemts lēmums par atteikšanos sākt administratīvo lietvedību saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 239.panta 1.daļu. Tā nosaka, ka nav noticis administratīvais pārkāpums. Tālāk šai personai, kam ir materiāla rakstura pretenzijas, civiltiesiskā kārtā ir jāvēršas tiesā,” skaidro Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Rolands Bērziņš.

Akas vāks pieder Jēkabpils pašvaldībai, tāpēc Aigars rakstīja iesniegumu, lai pašvaldība segtu radušos zaudējumu.

“Pirms iesnieguma uzrakstīšanas es vērsos Jēkabpils Autocentrā, kur man uztaisīja defektācijas tāmi. No pašvaldības saņēmu atbildi, kura bija negatīva. Pašvaldība neuzskata, ka tas ir radies viņu darbības vai bezdarbības rezultātā,” norāda Aigars.

Pašvaldība tikmēr norāda, ka nav iespējams konstatēt cēloņsakarību starp mantas bojājumu un pašvaldības darbību vai bezdarbību.

“Lasot pašvaldības atbildes, es nevaru iedomāties, kādi vēl būtu vajadzīgi pierādījumi. Ir policijas sastādīts protokols, piefiksēts, ka transportlīdzekļi atradās notikuma vietā,” – tā Aigars. 

Vēlāk pašvaldība, tomēr, maina domas, saskatot akas vāka lidojuma un avārijas cēloņsakarību. Pašvaldība ir ar mieru Aigaram atdot naudu par remontu, aprēķinātos 691 eiro, taču tikai pēc tam, kad Aigars pats saremontēs auto. Pašvaldības pārstāve norāda, ka tāme nav pietiekami apliecinošs dokuments un nepieciešams rēķins par paveikto darbu.

Avots: tvnet.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top