Seko mums

Dažādi

Jautājumi un atbildes: Valsts Policijas darbs esošajā ārkārtas situācijas laikā

Policijas darbs ir sabiedrībai nozīmīgs un atbildīgs, taču šajā ārkārtas situācijas laikā, kas izsludināta valstī, tas ir vēl nozīmīgāks, jo atgādina par ierobežojumiem, kurus mums jāveic mūsu pašu veselības labā.

Uz uzdotajiem jautājumiem par policijas darbu ārkārtas situācijas laikā Sadursme.lv redakcijai atbild Valsts policijas pārstāve Līna Kaļķe.

Cik kopumā ir veiktas ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu saistītas pārbaudes? Cik ir uzsāktas administratīvās lietvedības, noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli?

Kopš valstī tika izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis un līdz 2. aprīlim ieskaitot, Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 12 427 preventīvas pārbaudes, uzsākusi 421 administratīvo lietvedību, noformējusi 46 administratīvā pārkāpuma protokolus, kā arī uzsākusi 247 resoriskās pārbaudes. Tāpat tiek veikts arī skaidrojošais darbs.

Kur visbiežāk novērojami distancēšanās pārkāpumi? 

Pārsvarā pārkāpumi konstatēti Rīgas reģionā.

Vai starp policijas darbiniekiem arī manāmi pirmie COVID-19 upuri?

Valsts policijā ir atsevišķi gadījumi, kad darbiniekiem ir konstatēts Covid-19 vīruss. Viens no tiem ir saistīts ar dienesta komandējumu. Par saslimšanas gadījumiem ir informēts Slimību profilakses un kontroles centrs, kas arī sniedz norādes, kā rīkoties konkrētajās situācijās.

Šobrīd inficētie darbinieki atrodas karantīnā un tuvākās kontaktpersonas ievēro pašizolāciju dzīvesvietā 14 dienu garumā kopš pēdējā klātienes kontakta ar inficēto kolēģi. Minētie gadījumi nav ietekmējuši Valsts policijas darbu – tiek turpināts strādāt paaugstinātas gatavības režīmā.

Kādi pasākumi tiek veikti policijas darbinieku aizsardzībai pret vīrusu?

Valsts policijas darbinieki, balstoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotajām rekomendācijām, ir instruēti par individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu. Primāri tie policisti, ka veic reaģēšanas funkciju, tiek nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem – cimdiem, dezinfekcijas līdzekļiem un sejas aizsargmaskām, tādējādi nodrošinot darbiniekus īpaši situācijās, kad tas tik tiešām ir nepieciešams. Tāpat ar individuālās aizsardzības līdzekļiem tiek un arī turpmāk tiks nodrošināti arī citi darbinieki, piemēram, kas strādā iecirkņu dežūrdaļās.

Ja Valsts policija saņems informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība notikuma vietā, kur ir inficēta persona, mediķi nodrošinās policijas darbiniekus ar papildu aizsarglīdzekļiem. Tāpat, ja Valsts policija saņems informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka viņiem ir nepieciešama palīdzība notikuma vietā, kur ir inficēta persona, mediķi nodrošinās policijas darbiniekus ar papildu aizsarglīdzekļiem.

video

Aculiecinieka video: Policijas reids Jūrmalā, Slokā 31.martā

Avots: sadursme.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top
Hide picture