Seko mums

Dažādi

Jauns velosipēds par 149 eiro saplīst pēc četrām braukšanas reizēm

foto: skaties.lv

Vecāki nopirkuši meitai velosipēdu par 149 eiro un vēl piemaksājuši 20 eiro par divu gadu garantiju, taču tas bija veltīgi, jo kad pēc četrām izbraukuma reizēm velosipēds saplīsa, veikals ”Mdata” naudu atteicies atmaksāt.

Veikalā ”Mdata” noskatītais velosipēds maksājis 149 eiro. Pārdevējs noteicis, ka, ja vēlas arī divu gadu garantiju, tad jāpiemaksā vēl 20 eiro. Tādā gadījumā veikala darbinieks velosipēdu izpakos no kastes un pareizi saskrūvēs. Ģimene nav pažēlojusi 20 eiro un tos samaksājusi, cerot, ka divus gadus nebūs jāraizējas par divriteņa remontu.

Desmit dienu laikā Una ar divriteni brauca četras reizes. Beidzamajā izbraucienā pa veloceliņu Pļavniekos notika negadījums, kā rezultātā meitene esot kritusi un sasitusi galvu.

“Braucot ar riteni, māsa pārslēdza ātrumu. Pārslēdzējs atvienojās un tika ierauts starp spieķiem, kā rezultātā viņa krita. Ļoti labi var redzēt, cik ļoti pārslēdzējs ir salocījies. Devāmies uz veikalu ar pretenziju. Lai atgūtu naudu, darbinieks ieteica uzrakstīt iesniegumu. Pēc vairākām dienām saņēmām atbildi, ka veikals naudu neatmaksāšot,”

stāsta Mārtiņš, meitenes vecākais brālis.

Ģimene par to bijusi neizpratnē, jo velosipēds kalpojis vien desmit dienas. ”Manuprāt, tas ir absurds, ka prece, kura ir iegādāta pirms 10 dienām, sāk jukt pa detaļām. Tāpat arī aplami liekas ekspertīzē secinātais, ka 14 gadīga meitene ir izdarījusi fiziskus bojājumus, mehāniskus bojājumus, izdarījusi spēcīgus sitienus,” atklāj Unas mamma Solvita.

“Nav iespējams, ka tā detaļa nokrita. Visas šīs detaļas ir sagatavotas rūpnīcā. Ja brauksiet piecu kilometru ātrumā un nokritīs ātruma pārslēdzējs, tad spieķi būs sabojāti. Šajā gadījumā tie ir veseli,”

skaidro Daniels, ”Mdata” pārdošanas menedžeris.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka ar sūdzībām par šo veikalu centrā kopš pagājušā gada vērsušies septiņi patērētāji, no tiem divi uzrakstījuši iesniegumus. Arī internetā lasāmas vairākas sūdzības. Ja pircēji nepiekrīt pārdevēja atteikumam veikt garantijas remontu vai naudas atmaksu, viņiem jāvēršas pie eksperta, lai saņemtu slēdzienu par divriteņa bojājumiem. Ar atzinumu atkārtoti jāvēršas pie tirgotāja.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā arī norāda, ka veikals nedrīkst iekasēt papildu samaksu par garantiju, kurai jāpienākas obligātā kārtā.

Veikala ”Mdata” pārstāvis neslēpj, ka divriteņi nav tās augstākās kvalitātes. Daudzas detaļas, tostarp arī šajā gadījumā saplīsušais ātruma pārslēdzējs, ir Ķīnā ražots pakaļdarinājums.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

7
Izsaki savas domas...

avatar
5
2
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7
HujovisPēterisVāvulisAntonsDns
Newest Oldest Most Voted
Braucu kādu laiku
Guest
Braucu kādu laiku

Kad cilvēki vienreiz sapratīs ka nevar pirkt velo kaut kādos hvz kādos veikalos. Nu nevar jauns velo maksāt zem 300 -350 e. Un tas ir ar normālu ražotāju zemākas klases daļām. Te arī rezultāts.

Dns
Guest
Dns

Tas skaidrs ka normāls ritenis nekad nebūs par 150 eiro, bet garantiju tak iedeva veikals arī meslam un tātad tā ir veikala problēma. Garantija ir garantija, paši iedeva.
Iespējams arī nepareizi salika vai noreguleja.

Vāvulis
Guest
Vāvulis

Nokritis pārslēdzējs arī būtu garantijas jautājums, nevis šādi sakropļots! Jauns un bez naudas būdams esmu skrūvējis sev ričuku no tirgus daļām un nekādu garantīju neprasīju, jo zvaigznes vērpās astoņņiekā ka nu tikai! Kāda majsaimniece varētu ar tādu pāris gadus braukt, es lauzu pāris nedēļās. Toties maksāja kapeikas! Nopirki jaunu velopar 1,5 simtu un esi izbraucis 10 reizes, tad ir jāpriecājās. Skopis maksā divreiz! Stulbais trīsreiz!

Andis
Guest
Andis

Tas maksāja 149e, reāli domāts, lai izbrauktu 3x. 😅

Antons
Guest
Antons

Te tas brālis saka ka pats atskrūvējies un nokritis , tad viņš saka ka vienkārši nebija noregulēts , visu ko izdomās 😀

Pēteris
Guest
Pēteris

A kā veikals var tirgot pakaļdarinājumu? Te tak policijai jāiesaistās, likums par pakaļdarinājumiem taču pastāv, velo īpašniekiem nepieciešams vērsties policijā ar šo, īpaši ja veikals pats publiski atzīst šo likuma pārkāpumu.
Uz kā var tirgot atsevišķi 2 gadu garantiju? Likumā ir noteikts ka divu gadu garantija tev jebkurai precei pienākas kā standartā, kaut arī veikals mēģinās teikt ka tai nav garantijas vai garantija ir tikai mēnesi vai vienalga cik, tas neliedz divu gadu laikā vērsties pie tirgotāja vai ražotāja ar garantijas prasījumu.

Hujovis
Guest
Hujovis

Hvz Laikam braukt jūs nemākat …Nopirku ari tādu riteni 2 menešus tur jau 🙂 Vajag mācēt salikt arī…Ja rokas no dirsas aug neko darīt. …Un tas vai ble dārgāks ritenis ne sūda Nopirku no Anglijas ritenis 399 next nedēļa kameras dirsa arsvaks dirsaa nez ………..


Jaunākās

To Top