Seko mums

CSNg

Jaunietis ar mopēdauto notriec elektriskā skrejriteņa vadītāju

foto: skaties.lv

Rīgā, Brīvības gatvē, netālu no tramvaju galapunkta, uz regulējamās gājēju pārejas elektriskā skrejriteņa vadītājai piektdien uztriecās vieglais auto, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Sieviete atceras, ka brauktuvi šķērsoja pie zaļās luksofora gaismas un kaut ko tādu no spēkrata vadītāja vienkārši negaidīja. Pēc trieciena sieviete nokrita no braucamrīka, sāpīgi atsitoties pret asfaltu. Kundze saka, ka vainīgais braucējs, redzot ka savainojis cilvēku, avārijas vietā neapstājās un pa Brīvības gatvi turpināja ceļu Teikas virzienā. Cietusī nekavējoties piezvanīja savam vīram un izsauca ātro palīdzību.

“Piezvanīja, bija šausmās no piedzīvotā. Mēs ar dēlu sēdējām mājās. Es visu pametu, apģērbos, paņēmu mašīnu un mēs atbraucām līdz šejienei. Konstatējām, ka elektriskais skrejritenis ir bojāts, sievai sasitumi, traumēts plecs, ceļgals. Atbrauca ”ātrie”, apskatīja viņu,”

stāsta cietušās vīrs Maksims.
Ekrānuzņēmums, Degpunktā

Negadījuma vaininieks nekur tālu no avārijas vietas neaizbrauca, to viņam liedza izdarīt avārijas aculiecinieki. Maksims stāsta, ka citi autovadītāji jaunieti apturējuši. Tie nedodami iespēju aizmukt, automašīnu iespieduši labajā joslā. Pēc tam tika izsaukta policija. “Izglāba līdzcilvēku solidaritāte. Vēl vienam vīrietim bija videoreģistrators. Avārijas brīdis ir iemūžināts, paldies Dievam. Viņš arī sniedza paskaidrojumus, jācer, ka šis viss tā nepaliks,” tā Maksims.

Konstatēts, ka automobili vadīja nepilngadīgs jaunietis. Kaut arī braucamrīks izskatās kā īsta automašīna, tas pēc specifikācijas tomēr ir mopēds. Tas ir ”Aixam” markas mopēdauto ar motoru, kura maksimāla jauda ir četri kilovati, jeb aptuveni pieci zirgspēki. Vadīt un piedalīties satiksmē ar šo braucamrīku ir atļauts no 14 gadu vecuma.

“Es vispār uzskatu, ka tas nav nopietni. Kad cilvēkam nav izieti visi CSDD normatīvi, viņam nav tiesību piedalīties satiksmē. Jūs tikai paskatieties kāda te ir intensīva auto plūsma. Kā “fūres” traucas. Kā viņš var vadīt transportlīdzekli, nezinot pamatus,”

saka Maksims.
Ekrānuzņēmums, Degpunktā

Savukārt CSDD ziņo, ka, lai drīkstētu vadīt šādu transportlīdzekli, vispirms ir jānokārto AM kategorijas tiesības, jeb jāiegūst mopēdu kategorijas vadītāja apliecību. Lai to izdarītu jānokārto ne tikai teorijas eksāmens, bet jāpierāda arī braukšanas iemaņas.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top