Seko mums

Dažādi

Jaunais ielas segums pārsteidz inčukalniešus

foto: skaties.lv

Inčukalna iedzīvotāji ir sašutuši par to, ka pašvaldības pasūtīto ielu uzlabošanas darbu rezultātā ielas sabojātas, nevis uzlabotas, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Inčukalnā kādā privātmāju kvartāla ielas klāja asflata segums. Pēc pašvaldības pasūtīto cauruļu ierakšanas bija nepieciešams ielas segumu uzlabot. Iedzīvotājiem solīts, ka asfalsta segumu atjaunos, taču tā vietā Inčukalna novada dome pasūtījusi dubulto virsmas apstrādi.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Raidījumā vēsta, ka dzīvojamā zonā uzklātais segums ir pārāk nelīdzens. Tas traucē pārvietoties un ir pat bīstams. Novērots, ka jaunie vecākiem nekāda mierīgā pastaiga gan nesanāk, jo mazuļu ratiņi pamatīgi kratās. Savukārt, ja iepriekš bērniem bija iespēja skrituļot un braukt ar velosipēdiem, tad nu par šādām izklaidēm var aizmirst.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

“Sitot ar boti, segums vienkārši atlec. Ar kailām rokām ir iespējams to pacelt. Tas ir normāli? Kas notiks, kad šeit iebrauks malkas vedēji? Kas notiks ziemā, kad šīs ielas būs jāšķūrē? Kā var kaut ko tādu uztaisīt? Mēs gribējām, lai šeit būtu asfalts, bet uzliek kaut ko šādu.”

saka iedzīvotājs, Gints.

Vietvaras konkursā ar lētāko piedāvājumu ielu atjaunošanai uzvarēja uzņēmums ”Valkas ceļi”. Šī esot pirmā pašvaldības sadarbība ar minēto uzņēmumu. Darbi bija jāpabeidz līdz 18. augustam, taču tie nav nodoti joprojām.

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Oskars Kalniņš, Inčukalna novada domes izpilddirektors skaidro: “Redzot, kā pret darbu attiecas iepirkumā uzvarējusī firma, sapratām, ka nebūs labi. Viņi neievēro termiņus, veicot pārbaudes, tika sastādīti pirmie protokoli, sākām skaitīt soda procentus. Šobrīd soda nauda ir aptuveni jau 12 000 eiro, tā tiks precizēta. Mēs izsaucām sertificētu laboratoriju, lai no visām ielām noņemtu pa trīs paraugiem. Gaidām rezultātus, lai spriestu par uzklātā materiāla kvalitāti.”

“Šī tehnoloģija ir piemērota ieklāšanai no aprīļa beigām līdz augusta sākumam. Rudenī vienkārši nav atbilstoši laikapstākļi, lai tās šķembas pielīmētos. Šis nav konstruktīvais slānis, tā ir plēvīte, uz kuras uzlīmēti šķembu gabali. Tā ir aizsargkārta, nevis asfaltbetons,” stāsta Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks, Viktors Haritonovs

Ekrānuzņēmums, Bez Tabu

Savukārt Renārs Avotiņš, “Valkas ceļi” pārstāvis norāda, ka uzņēmums darbus veicis laikus. Darbu nodošanu kavējot pašvaldības iebildumi un iedzīvotāji. Avotiņš skaidro: ”Šajā objektā nācās darbus veikt arī ar rokām. Šādās mazās, šaurās ieliņās tikai ar būvtehniku ir ļoti sarežģīti to izdarīt. Tur ir diezgan liels roku darbs. Arī asfaltu klājot ar rokām, tas nebūs tik kvalitatīvs, kā ar būvmašīnām.” Kā raidījums vēsta, būvuzņēmums ar paveikto darbu ir apmierināts, uzskatot, ka kvalitāte ir pietiekami laba.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

3
Izsaki savas domas...

avatar
3
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3
VladiciksMsrko
Newest Oldest Most Voted
Msrko
Guest
Msrko

Nesit ar boti, pārbrauc ar auto lai pieblietejas

iciks
Guest
iciks

Jālasa konkrētais līgums un iepirkuma tehniskā specifikācija. Normāli būtu, ja darbu tehnoloģiju pirms tam būvnieks saskaņotu ar pasūtītāju. Ja veiktie darbi neatbilst prasītajam specifikācijā, tad tie nav jāapmaksā un “būvniekam” tie ir jāpārtaisa par saviem līdzekļiem.

Vlad
Guest
Vlad

Būtu labi ja Inčukalna dome būtu apspriedusies ar šīs apdzīvotās vietas iedzīvotājiem, nevis skrienusi prom kā to dara Nalivajko kungs! Te tika solits atjaunot asfalta segumu, nevis degradet infrastruktūru vairāk par 100 nekustamiem īpašumiem !
Neviens no iedzīvotājiem nepiekrīt šim nekvalitatīvam gruntceļam! līdz pēdejam brīdim visiem tika teikts ka būs asfalts !!!


Jaunākās

To Top