Jāsoda ne tikai šoferis, bet arī visi, kuri atradās automašīnā (video)


Jāsoda ne tikai šoferis, bet arī visi, kuri atradās automašīnā (video)

Pagājušās nedēļas nogalē Pļavniekos notika traģisks atgadījums, kur dzērājšofera vadīts auto uz gājēju pārejas uzbrauca virsū trīs cilvēkiem – ģimenei. Nozieguma sekas ir traģiskas. Astoņus gadus vecā meitene vēlāk mirusi slimnīcā, taču pārējie negadījumā ierautie turpina ārstēšanos stacionārā. TV3 raidījuma “Degpunktā” komandai izdevās aprunāties ar bojāgājušās meitenes tēvu, kas piekrita runāt, lai smago situāciju neatstātu novārtā un panāktu, lai vainīgie saņemtu atbilstošu sodu par savu neprātu.

Traģiskais negadījums Saharova ielā notika pagājušās nedēļas nogalē, bet par astoņus gadus vecās skolnieces Emīlijas bojāeju kļuva zināms tikai šīs nedēļas sākumā, kad ārsti atzina par bezcerīgu tālāko cīņu par bērna dzīvību.

Meitenes sirds vēl pukstēja, bet galvas smadzenes bija cietušas pārāk smagi. Skaudrās ziņas par bērna bojāeju šķiet emocionāli skārušas katru, kas seko notikumu attīstībai portālos vai dzīvo tuvumā traģēdijas vietai.

Ziedu un sveču daudzums, ko noliek bojāgājušās meitenes ģimenes locekļi, draugi un vienkārši līdzjūtīgi ļaudis, ar katru dienu dubultojas. Šodien, lai pieminētu Emīliju, notikuma vietu apmeklēja viņas klasesbiedri – Rīgas 92. vidusskolas audzēkņi. Meitenes tēvs, ar kuru izdevās aprunāties telefoniski, joprojām ir dziļās sērās un satriekts. Viņš cer, ka vainīgos necilvēkus, kuri izdarījuši neatgriezenisku kļūdu, sodīs atbilstoši.

“Es uzskatu, ka mūsu tiesu sistēmai ir jāparāda savs raksturs šajā situācijā. Lai mūsu likumdevēji padomā. Man ir grūti spriest, es neesmu likumdevējs, nepārzinu likumus tik perfekti, bet šķiet, ka šajā situācijā jāatbild ne tikai šoferim, bet arī visiem, kas atradās automašīnā. Kriminālatbildībai jābūt visiem, kuri tajā brīdī atradās automašīnā. Visi pilnīgi, jo pieejot klāt vienam un otram, kas sēdēja blakus – viņš arī bija dzēris. Ja mēs izskatām mūsu situāciju, jāatbild visiem, kas bija automašīnā, jo ir cietuši trīs cilvēki. Man vēl ir sievasmāte slimnīcā. Tik lauztas kājas es esmu redzējis tikai filmās. Domāju, ka ārsti ir redzējuši dažādas bildes, bet es kā ierindas cilvēks, pilsonis, es vēl nebiju redzējis. Biju visādus ielūzumus, lauzumiņus redzējis cilvēkiem, draugiem, bet tik šausmīgi lauztu kāju vēl nebija redzējušas manas acis. Viņai vēl ir sadragātas gūžas,” stāsta bojāgājušās meitenes tēvs.

Cietusī ģimene aicina līdzcilvēkus ziedot asinis, lai palīdzētu smagā stāvoklī esošajai vecmammai. Valsts asinsdonoru centra mājaslapā atrodama gan kontaktinformācija, gan pieņemšanas laiki, turklāt ir pieejams bezmaksas tālrunis (80000003) donoriem, kur var saņemt visu nepieciešamo informāciju par iespējām palīdzēt.

Pagaidām būtisku jaunumu, ko likumsargi varētu publiski atklāt, šajā lietā nav, bet izmeklēšana turpinās.

Avots: skaties.lv
guest
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aldis
Aldis
6 dienām ago

Zel bet ka parasti nekas ari beigas vainigajam nebus. Policija ir praktiski bezspeciga jo nav ne resursu ne darbinieku lai pilnvertigi stradatu. Si bus karteja neatrisinata lieta kura nometasies pa atvilknem gadiem un beigas tiks izbeigta. Latvija ir pilniba pie vienas vietas ka brauc ko parkapj vai ja ari ja aizbrauc no csn. Jo pat ja noker pieradit 10no 9 gadijumiem nespes neko.

olga
olga
6 dienām ago
Reply to  Aldis

Līdzjūtība gimenei! Žēl, ka cilvēki sēžas pie stūres dzērumā,, viņiem trūkst smadzeņu, neapzinās, ka tas nozīmē ne tikai sevi pakļaut briesmām, bet arī citus, pilnīgi nevainīgus cilvēkus! Cilvēki! Atgūstiet vajadzīgo saprātu!!! 100 reizes sāpīgāk, ka cieš bērni, kuriem vajadzētu būt priekšā visai dzīvei!

Citi šobrīd lasa: