Seko mums

Latvijā

Ja nav vieglo automobiļu reģistrācijas nodokļa, nebūs arī jaunu vilcienu

foto: wikipedia

Ministru kabinets aizvadītajā nedēļā, skatot grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, atteicās no idejas ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli. Pēc tam satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) paziņoja, ka, atsakoties ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli, jaunu reģionālo vilcienu nebūs vismaz līdz 2027. gadam.

Kā jau iepriekš vēstījām, Satiksmes ministrija (SM) bija izstrādājusi grozījumus attiecīgajā likumā, paredzot no 2021. gada 1. janvāra ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli ar mērķi novērst vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrēšanu Latvijā. Kad grozījumi netika pieņemti, Tālis Linkaitis sociālajā vietnē “Twitter” paziņoja, ka vilcienu iepirkuma naudas plūsmu bija plānots finansēt no veco mašīnu nodokļa, tāpēc ar 95% varbūtību varot teikt, ka jaunu reģionālo vilcienu nebūs vismaz līdz 2027. gadam.

“Laikam lielāka cerība bija, ka mēs nevis pirksim jaunākas mašīnas, bet vienkārši samaksāsim šo nodokli. Un izrādījās, ka nodoklis ir paredzēts, lai nopirktu jaunus vilcienus, ko neviens iepriekš nebija teicis,” tā ideju ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli komentē raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots. “Kaut kas tur īsti labi nav. Tie, kas cerēja dabūt naudu vilcieniem, galīgi necerēja, ka mēs brauksim ar jaunākām mašīnām. Viņi cerēja tikai uz to, ka mēs vienkārši sametīsimies tiem vilcieniem. Tātad secinājums ir viens – mums ir jāinteresējas, kādi nodokļi tiek ieviesti, kāpēc tiek ieviesti, kādēļ tādas summas,” komentē Timrots.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
KM
Newest Oldest Most Voted
KM
Guest
KM

Es saprastu, ja nodoklis būtu ceļu uzlabošanai…


Jaunākās

To Top