Īpašos reidos CSDD ar Valsts policiju uzsākusi motociklu pārbaudi


Īpašos reidos CSDD ar Valsts policiju uzsākusi motociklu pārbaudi
Ekrānuzņēmums

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Valsts policiju īpašos reidos uzsākusi pārbaudīt motociklus, kontrolējot to atbilstību tehniskās apskates prasībām. Šādos reidos pārbauda gaismas ierīces, numura zīmes novietojumu un trokšņa līmeni, par ko mēdz sūdzēties pilsētu iedzīvotāji, vēsta “LTV ziņu Dienests”.

Auto vadītāji un kravas auto šoferi jau ir pieraduši, ka CSDD kopā ar Valsts policiju mēdz rīkot reidus, lai pārbaudītu automašīnu tehnisko stāvokli. Arī motociklisti vairs nebūs priviliģētā stāvoklī un viņiem jārēķinās, ka turpmāk var tikt rīkoti reidi un pārbaudītas šo transportlīdzekļu gaismas ierīces, numurzīmju novietojums un trokšņu līmenis. Turpmāk, braucot ar salocītām, vai it kā nejauši nepareizā vietā izvietotām numurzīmēm, tā ka tās nevar pamanīt radari vai citi autovadītāji, vars nevarēs. Tas pats attiecas uz izpūtēju klusinātāju noņemšanu.

Ekrānuzņēmums

Jānis Liepiņš, CSDD tehniskā departamenta vadītājs skaidro: “Troksnis ir regulēts, jo jebkuru transportlīdzekli saražojot, tam ir jāveic speciāli testi, lai saprastu cik augsts ir trokšņa līmenis ar kādu šis transportlīdzeklis ir pielaists ceļu satiksmē.”

CSDD pēdējā laikā saņem sūdzības no iedzīvotājiem par pārāk skaļiem motocikliem pilsētas ielās. Tādēļ arī šajos reidos troksni mēra atbilstošī starptautiskajiem normatīviem. Katra motocikla ražotājs ir norādījis maksimāli pieļaujamo decibelu skaitu.

Ekrānuzņēmums

“Zinu, ka daži teiks, ka tas nav motociklistu cienīgs viedoklis, bet es dzīvoju netālu no Brīvības ielas un ir mazliet par traku. Vakaros pēc 23.00 siltā laikā, baigi skaisti var izbraukāties, bet priekš tam ir trase, ja tu gribi izraut visus klusinātājus un braukta ar pilniem apgriezieniem, tad varbūt to nedarīt vismaz pilsētas centrā. Es kā motociklists atbalstu šādu pārbaudi,” tā pauž savus uzskatus motociklists, Uldis.

Savukārt Uģis Spēlmanis, Latvijas Motoklubu asociācijas Valdes loceklis, instruktors skaidro: “Es domāju ka skaļā truba reizēm kaut ko izglābj. Nesen bija avārija, kur kravas mašīna nogriezās no kreisās uz labo joslu un uzbrauca motociklam virsū, kurš bija ļoti kluss. Viņš viņu apgāza. Viņš viņu neredzēja, jo bija aklajā zonā un viņš viņu nedzirdēja”.

Pagaidām reida laikā naudas sodi pārkāpējiem netiek piemēroti, bet tiek anulēta TA uzlīme un lūgts motocikla vadītājam savest savu braucamrīku tehniskā kārtībā. Reida mērķis ir apzināt kādā tehniskā stāvoklī ikdienā motocikli pārvietojas pa ielām.

Avots: LTV Ziņu Dienests

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Labvēlis
Newest Oldest Most Voted
Labvēlis
Guest
Labvēlis

Jauki būtu pārbaudes veikt arī uz P. Brieža ielas.

Citi šobrīd lasa: