Ieteikumi veiksmīgai auto pārdošanai un iegādei


Ieteikumi veiksmīgai auto pārdošanai un iegādei
Publicitātes foto

Saka, ka jauna auto iegāde un vecā pārdošana ir divi laimīgākie momenti autovadītāja dzīvē. Sadarbībā ar portālu dalder.lv, kur pieejami bezmaksas auto sludinājumi, aplūkosim, kā atrast zelta vidusceļu, lai šajā pirkšanas un pārdošanas procesā apmierinātas būtu abas puses. Dalder jau kādu laiku darbojas Latvijas tirgū un piedāvā jaunu reklāmas platformu ar inovatīvām funkcijām, kas vairo darījumu drošību.

Pircēju klupšanas akmeņi

Iegādājoties auto, viens no aspektiem, kam nereti netiek pievērsta pienācīga uzmanība, ir pārdevēja identitāte. Pircēju savaldzina tādi faktori kā zema cena, šķietami neliels nobraukums un auto eksotiskā izcelsme. Taču pērkot auto no nezināma izplatītāja, viss pasākums var beigties ar iemaksātā depozīta zaudēšanu  un pārdevēja nozušanu mākoņos. Nedaudz labākā scenārijā – jāsauc evakuators pēc pirmā līkuma.

Jārēķinās, ka dažādās Eiropas valstīs pastāv arī atšķirīga attieksme pret auto, tāpat arī atšķiras apstākļi, kādos auto tiek lietots. Piemēram, Vācijas ceļi ir nesalīdzināmi labāki, tāpēc gadu gaitā radušies bojājumi un nolietojums var jaunajam pircējam likties tīrais sīkums. Taču jārēķinās, ka šim pašam auto, nonākot uz Latvijas bedrainajiem ceļiem, it kā nelielās kaites drīz vien var pārvērsties dārgos remonta izdevumos.

Tas, ka auto ievests no citas Eiropas zemes, nebūt nav kvalitātes rādītājs. To apliecina kaut vai salīdzinoši nesenais 2013. gada piemērs, kad pēc lielajiem Vācijas plūdiem Latvijas tirgū parādījās jauns auto pieplūdums. Šīs mašīnas tika reklamētas kā labas lietotas mašīnas no Vācijas. Par to, ka tās plūdu laikā bija nonākušas zem ūdens, gan pārdevēji klusēja. Bet pircēji teju pēc pusgada šādu mašīnu lietot vairs nevarēja.

Tas vien, ka no ārzemēm atvestos auto piedāvā iegādāties par zemāku cenu nekā tāda paša tipa auto Latvijā, jau vien norāda, ka darījums ir aizdomīgs. Vācijā automašīnu cenas vidēji ir augstākas kā mūsmājās, bet auto pārdošana par nolaistām cenām liecina par nopietnām avārijas situācijām. Ir gadījumi, kad kopā saliktas trīs avarējušu automašīnu detaļas, tādējādi norakstītām automašīnām dodot otro dzīvību.

Dienvidu zemēs, savukārt, relaksētais un nesteidzīgais noskaņojums atspoguļojas arī nevērīgajā attieksmē pret savām mašīnām. Bieži vien no šīm zemēm piegādātās lietotās mašīnas ir noskrāpētas vai sabuktētas. Tāpat arī vietējie bieži vien neizvēlas sertificētu dīleru remontu, bet detaļas nomaina pie kādas paziņas, kas to pašu var paveikt krietni lētāk. Arī Vidusjūras mitrais klimats auto nenāk par labu, tas ātrāk rūsē.

Vēl viens klupšanas akmens ir nepietiekama automašīnas pārbaude pirms tās iegādes. Uzmest skatienu salonam vai odometra rādījumam ir par maz, lai pārliecinātos, ka auto ir tehniski labā stāvoklī. Arī uzlīme par izietu tehnisko apskati negarantē, ka auto nesāks niķoties. Jārēķinās, ka odometra rādījumi var būt sagrozīti, bet detaļas kopā sastiķētas vien tik daudz, lai izturētu nelielu izmēģinājuma braucienu.

Publicitātes foto

Kā pasargāt sevi no šādām situācijām?

Visprātīgākais, pirmkārt, ir izvēlēties pārdevēju, kuram var uzticēties un par kura identitāti pārliecināties, kurš nes atbildību par automašīnu. Otrkārt, ir jāpārbauda auto tehniskais stāvoklis. Servisa mehāniķi veic auto diagnostiku sākot no 15-20 EUR. Šajā pārbaudē ietilpst vizuāla auto novērtēšana, kā arī datordiagnostika.

Mehāniķis pārliecinās, vai nav saskatāmas rūsas pēdas vai pazīmes, kas liecinātu, ka auto cietis negadījumā, piemēram, konstatējot dubļu paliekas salonā, kas var norādīt, ka mašīna atradusies zem ūdens. Tāpat tiek pārbaudīta stūres iekārta, rites un bremžu sistēma. Pieslēdzot datoru pie mašīnas, uz aci nesaskatāmos bojājumus konstatē datorprogramma.

Pateicoties profesionālai auto diagnostikai, iespējams izvairīties no situācijas, kad tiek iegādāts kaķis maisā. Ar šīs pārbaudes palīdzību var prognozēt, cik ilgi automašīna kalpos nākotnē. Tāpat mehāniķis varēs laicīgi brīdināt, cik izmaksās remonta izdevumi un vai šim automašīnas modelim detaļas vispār iespējams nomainīt. Šo pārbaudi veikt noteikti ir tālredzīgi, lai pasargātu sevi no liekiem izdevumiem un neveiksmīga pirkuma.

Ieskatīties var arī CSDD mājas lapā. Ievadot auto numuru, iespējams uzzināt, vai auto izgājis tehnisko apskati un iemeslus, kāpēc tā nav tikusi izieta ar pirmo reizi, tāpat arī šeit redzams patiesais auto nobraukums.

Kā uzticami pārdevēji pārdod automašīnas?

Godprātīgi pārdevēji, kuriem nav iemesla slēpt automašīnas vēsturi vai noklusēt tās vājos punktus, izvēlas lietot tādus portālus kā dalder.lv, kur pārdod auto ar sludinājumu palīdzību. Drošības garants un prestižs gan neslēpjas faktā, ka standarta sludinājumu ievietot var bez maksas, bet gan pārdomātajā mājas lapas dizainā un funkcijās. Papildus sludinājuma tekstam pircējs saņem būtisku informāciju par pārdevēju.

Uzticams pārdevējs neslēpj savu identitāti, tāpat arī gatavs saņemt pircēju atsauksmes. Lai ievietotu sludinājumu, obligāti jāreģistrējas kā portāla lietotājam. Reģistrācijas procesā tiek izveidota arī atsevišķa pārdevēja mini mājas lapa, kas organiski iekļaujas kopējā Dalder platformā. Tā līdzinās sociālo tīklu profilam, kurā redzams pārdevēja vārds/uzvārds vai uzņēmuma nosaukums, fona un profila attēls.

Jau šobrīd uzņēmumi Facebook un Instagram to reklamē kā savu oficiālo tirgotāja mājaslapu. Tajā pieejamas oficiālām lapām raksturīgās iedaļas: “Par mums”, “Atsauksmes”, “Jaunumi”, “Kontakti” un “Sludinājumi”. Turklāt Dalder meklētājā ievadīt var ne vien iecerētās automašīnas, bet arī uzņēmuma nosaukumu vai privātpersonas vārdu un uzvārdu.

Noteiktam profilam var piesekot, tad šī lietotāja sludinājumi būs redzami virs pārējiem. Šajā mājas lapā var ievietot arī saites uz citiem savu sociālo tīklu profiliem, piemēram, Facebook, Instagram, Twitter. Atšķirībā no daudzām citām sludinājumu vietnēm, kur šādas saites pievienot aizliegts, Dalder tādā veidā tieši rūpējas, lai pārdevēja identitāte tiktu prezentēta pēc iespējas pārliecinošāk.

Atsauksmju sadaļa ir sevišķi nozīmīga un tās neesamība citos sludinājumu portālos ir vērā ņemams mīnuss. Nereti tieši atsauksmes tiek meklētas vispirms, un beidzot arī Latvijā sludinājumu portālā to ir iespējams izdarīt. Lai pārliecinātos par citu klientu pieredzi, pircējs var aplūkot pārdevēja profila atsauksmju sadaļu. Tādā veidā nesmukie darījumi nepaliek noklusēti, bet citu labie pieredzes stāsti dod vajadzīgo sirdsmieru.

Arī pārdevējs ir pasargāts, jo Dalder komentāru atstāt var tikai reģistrēts lietotājs, kuram tāpat kā pašam pārdevējam izveidots savs profils. Nākotnē paredzēts ieviest transakciju atsauksmju sistēmu, kas nozīmē, ka atsauksmi publicēt varēs tikai pēc darījuma apstiprināšanas. Tas būs vēl viens solis, lai platformas lietošanas pieredzi uzlabotu.

Publicitātes foto

Par laimīgiem autovadītāja momentiem!

Iegādājoties jaunu mašīnu, vērts būt tālredzīgam – pienāks diena, kad šo pašu mašīnu būs vēlme pārdot. Kā zināms, līdz ar auto iegādi, tā vērtība krītas. Tāpēc vērts izvēlēties uzticamas markas auto, pēc kura sabiedrībā ir pieprasījums. Tas nodrošinās, ka arī nākotnē to varēs pārdot par labāku cenu. Tāpat arī nevajadzētu aizmirst, ka auto vismaz reizi gadā jāpārbauda mehāniķim, lai laikus novērstu nopietnākas problēmas.

Lai pārdošana veiktos no rokas rokā, tāda pievienotā vērtība sludinājumam kā profesionāla dizaina mājas lapa ar atsauksmju sekciju palīdz piesaistīt potenciālo pircēju un veidot drošu auto pirkšanas un pārdošanas kultūru. Ja esi par bezmaksas sludinājumu ievietošanu un vēlies izmantot daudzpusīgākas sludinājumu portāla funkcijas, reģistrējies Dalder.

Savukārt tiem, kas pērk auto, šī ir vietne, kur rūp, lai pirkums būtu veiksmīgs un izvēlētais auto godam kalpotu turpmākos gadus. Meklē savu sapņu mašīnu Dalder, izskati pārdevēja profilu, iepazīsties ar atsauksmēm un neaizmirsti par auto diagnostiku pirms automašīnas iegādes.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: