Seko mums

Ieteikumi

Ieteikumi, kā automašīnā droši pārvadāt mājdzīvniekus un nelielu kravu

Rudens ir ražas laiks, kad automobiļos bieži tiek pārvadātas bagātīgās rudens veltes. Priecājoties par dabas dotajām bagātībām, autovadītāji un pasažieri auto salonu nereti pārvērš par noliktavu. Automašīnas tiek piekrautas ar ābolu maisiem, kartupeļu kastēm, kam pa vidu sev vietu rod arī pasažieri un mājdzīvnieks. Lai rudenī un citos gadalaikos neapdraudētu ne sevi, ne arī pārējos satiksmes dalībniekus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina pārvadāt priekšmetus un mājdzīvniekus droši.

Daudzi cilvēki neievēro noteikumus, ļaujot savam mīlulim brīvi pastaigāties pa salonu vai turot to klēpī. Arī nepiesprādzēts mājdzīvnieks, tāpat kā nepiesprādzēts bērns, sadursmes brīdī var radīt lielu triecienu ar smagām sekām. Tādēļ ir pieejamas dažādas speciālas saites, jostas vai vislabāk būri mājdzīvnieku pārvadāšanai.

Izvietojot dažādus priekšmetus transportlīdzeklī, svarīgi neaizsegt logus, lai autovadītājam netiktu traucēta redzamība. Kravai nevajadzētu aizsegt arī ārējās apgaismošanas ierīces, atstarotājus un numura zīmes. Turklāt pārvadājamās preces nedrīkst mazināt transportlīdzekļa stabilitāti un apgrūtināt tā vadīšanu, kā arī radīt troksni, sacelt putekļus un piesārņot apkārtējo vidi.

Ja vien iespējams, krava ir jānovieto mašīnas un  jumta bagāžniekā vai piekabē. Ieteicams izvairīties no kravu pārvadāšanas auto salonā. Novietojot auto salonā priekšmetus, ir svarīgi tos nostiprināt, lai brauciena laikā tie neizkustētos un  nepārvietotos. Ja nepieciešams, priekšmetus var novietot zem sēdekļiem vai arī pie pasažieru kājām. Ja automašīnas aizmugurējie sēdekļi ir brīvi, tad nelielus plakanus priekšmetus vai ruļļus var novietot uz tiem. Taču šī krava ir jānostiprina, lai tā nekustas vai nenokrīt no sēdekļa.

Avots: csdd.lv / Ilustratīvs attēls: pixabay.com, dinozoo.lv
avatar

Jaunākais

To Top