Seko mums

Jaunumi

Iespējams testēt modernizēto C kategorijas teorijas eksāmenu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sniedz iespēju visiem interesentiem testēt modernizēto C kategorijas teorijas eksāmenu. Tas būs papildināts ar video jautājumiem.

Video jautājumi veicinās autovadītāju izpratni par drošu rīcību uz ceļa. Tie arī sekmēs pieklājību starp satiksmes dalībniekiem. Jautājumos attēlotās situācijas ir reālistiskas. Ar tām ikdienā var sastapties jebkurš autovadītājs. Jautājumi aicinās autovadītājus domāt, analizēt un pieņemt pareizo, satiksmes drošībai atbilstošāko lēmumu.

Modernizētais C kategorijas teorijas eksāmens būs pieejams vietnē http://csnt2.csdd.lv un tas paredzēts testēšanai mēnesi. Savukārt no 15. februāra tas tiks iekļauts reālajā vidē un būs jākārto visiem, kas dosies uz CSDD kārtot C kategorijas teorijas eksāmenu.

CSDD atgādina, ka video jautājumi jau sekmīgi ieviesti arī B un AM (mopēdu) kategorijas teorijas eksāmenos un pēc to ieviešanas tika saņemtas pozitīvas atsauksmes.

C kategorija ļauj autovadītājam braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg un kuri neietilpst D1 un D kategorijā, kā arī šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg. Šīs kategorijas vadītāja tiesības iespējams iegūt no 21 gada vecuma.

Avots: delfi.lv
avatar

Jaunākais

To Top