Seko mums

Dažādi

Iespējams “Europark” autostāvvietās vairs nebūs biļešu automāti

Valsts ieņēmumu dienests (VID) izsaka pēdējos brīdinājumus uzņēmumiem ieviest jaunajām prasībām atbilstošas kases aparātus. Šādu uzņēmumu nav atlicis daudz. Vislielākās problēmas draud autostāvvietu uzņēmumiem, vēsta TV3 ziņas.

Lai novērstu iespēju iejaukties ieņēmumu uzskaites datos, manipulējot ar tiem, krāpties ar nodokļiem, uzņēmumiem pēdējo gadu laikā uz jaunām prasībām bija jānomaina 47 000 iekārtu – šobrīd process noslēdzies par 98%. Atlikušos 2% sastāda uzņēmumi, kuri nav spējuši parādīt līgumus ar kases aparātu uzstādījumiem.

“Principā nav problēmu, jo nav jau mērķis likvidēt uzņēmumu, apgrūtināt viņa darbību… Problēmas var sāksies tiem uzņēmumiem, kas to joprojām nav izdarījuši un principā nav spēruši nekādus soļus,” saka VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

VID brīdina, – kuru katru brīdi šo uzņēmumu iekārtas var tikt izslēgtas no reģistra un kases aparātus vairs nedrīkstēs izmantot. Tas daudziem uzņēmumiem nozīmētu darbības pārtraukšanu.

Ar kases sistēmu nomaiņu nevedas lielo autostāvvietu tīklu uzņēmumiem. “Problēmas būs pamatīgas, viss būs slikti,” situāciju telefonsarunā raksturo “Europark” valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Problēmu rada pielāgot uzstādītās pasaules vadošo ražotāju iekārtas tikai Latvijā ieviestajām specifiskajām prasībām, jo tas izmaksā ļoti dārgi. Alternatīvu ir ļoti maz – pirkt iekārtas kādā no diviem Latvijas uzņēmumiem, kuri turklāt paši piedalās autostāvvietu biznesā.

“Europark” nevēlas viegli ļauties sev uzspiest pirkt tikai vietējos ražojumus un, lai varētu turpināt izmantot esošās iekārtas, vērsies Finanšu ministrijā, arī Konkurences padomē.

Ja VID izslēgs uzņēmuma iekārtas no reģistra, iespējams, auto, kas novietoti stāvvietā, kas aprīkota ar nolaižamo barjeru, netiks no tās ārā. Kā pagaidu risinājumu “Europark” varētu ieviest sistēmu, kad par autostāvvietu varētu samaksāt tikai ar “Mobilly”. Vēl viens variants – atgriezīsies būdiņas, kurās sargam varēs samaksāt tikai skaidrā naudā.

Avots: skaties.lv/TV3 ziņas

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
weWe
Newest Oldest Most Voted
weWe
Guest
weWe

Nabadziigais Eiroparks… Visi var sakaartot, redz vinji nee, naudas zheel. Gniidas.


Jaunākās

To Top