Iereibis Mercedes vadītājs, lai izvairītos no soda, piedāvā policistam 500 eiro


Iereibis Mercedes vadītājs, lai izvairītos no soda, piedāvā policistam 500 eiro

Kā liecina sākotnējā informācija, 13. janvārī Koknesē, 1905. gada ielā, vīrietis vadīja automašīnu „Volkswagen Variant” un uzbrauca stāvošam kravas transportlīdzeklim „Mercedes-Benz Actros”, notikušā apstākļus skaidro Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka vīrietis pie stūres ir sēdies, būdams 3,06 promiļu reibumā. Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas, vieglās automašīnas vadītājs policistam piedāvāja 500 eiro kukuli.

Policijā par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols, par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā sākts administratīvā pārkāpuma process, bet par kukuļdošanu – kriminālprocess.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija uzsver, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā ir ļoti bīstama, jo tā vadītājs nespēj objektīvi novērtēt apstākļus. Alkohola reibums liek vairāk riskēt un neļauj pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Aicinām cilvēkus nesēsties pie stūres alkohola reibumā, lai brauciens nebeigtos traģiski!

Avots: vp.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: