Seko mums

Dažādi

Iecavas novadā bruņota laupīšana

foto: skaties.lv

Pagājušās nedēļas nogalē notikusi bruņota laupīšana Iecavas pusē. Tur divi maskās tērpti vīrieši staigājuši pa kādu saimniecību un draudējuši ar ieroci. Tika paņemti mobilie telefoni un dārglietas, kā arī ”Nissan Navara” automašīna, ar kuru zagļi aizlaidušies. Policija aizturējusi potenciālos noziedzniekus.

Bruņotu laupīšanu un bailes par savu un tuvinieku dzīvību nedēļas nogalē pārdzīvoja Renebušu ģimene, kas dzīvo Iecavas pusē. Agri no rīta mājas viesistabā nelūgti ienāca divi maskās tērpti vīrieši, rokās turot ieroci. Pirmā noziedzniekus satika vecmāmiņa Rota. Viņa atceras, ka vienam no vīriešiem bijis revolveris un viņš lauzītā latviešu valodā prasījis padzerties.

Rota laipni sagādāja krūzītes pilnas ar ūdeni, bet vīrieši tikmēr snaikstījās pa istabām un skapīšiem, meklēdami ko vērtīgu. Vīlušies, laupītāji devās prom. Vecmāmiņa gan nesauca pēc palīdzības, jo sākotnēji nesaprata, ka šeit neviens tomēr nejoko.

Taču arī mazmeita nezināja, ka pa saimniecību siro laupītāji. Dace Renebuša dzīvo blakus mājā, minūtes gājienā no vecmāmiņas. Šajā ēkā noziedznieki atrada nākamos upurus, pret kuriem tika pielietotas skarbas iebiedēšanas metodes.

“Tētis kā cēlās, viņam pielika ieroci pie pieres un pateica, lai paliek uz vietas un nekustas. Suns, kas dzīvo mums mājā, skrēja vienam no viņiem virsū un uz suni tika raidīts šāviens. No tā šāviena mēs pamodāmies un es atvēru durvis savā istabā. Tikmēr viens no vīriešiem jau bija pie manām durvīm – es centos tās aizbīdīt ciet, bet viņš durvis atrāva un pielika ieroci man pie ribām,”

stāsta cietusī Dace.

Suns, uz kuru tika šauts, nebija cietis. Dace nojauta, ka ierocis varbūt ir paredzēts tikai trokšņa radīšanai, bet uz šo teoriju paļauties nedrīkstēja. Tika nozagti mobilie telefoni un dārglietas. Laupītāji no Daces izspieda arī pagalmā stāvošās automašīnas ”Nissan Navara” atslēgas, ar kuru viņi devās prom. Policija nozagto spēkratu atrada Baldones novadā, aptuveni 30 kilometrus no notikuma vietas. Tas bija sadedzināts. Pašlaik par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un aizturēti divi aizdomās turamie noziedznieki.

Avots: skaties.lv/Degpunktā

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top