Seko mums

Aktuāli

“Gulētas ir tikai trīs stundas, un tās pašas mašīnā”: Cilvēki drūzmējas pie Vācijas-Polijas robežas (VIDEO)

Jau ziņojām, ka vakar tika slēgta Vācijas-Polijas robeža, kas izvērta lielu automašīnu sastrēgumu. Daudzi latvieši, lietuvieši, igauņi vēlaizvien stāv kilometriem garās rindās, lai tiktu pāri robežai un varētu atbraukt atpakaļ uz dzimteni.

Sadursme.lv redakcijai aculiecinieki iesūtījuši video no notikuma vietas. redzama automašīnu jūra un cilvēki kuri drūzmējas pierobežā.

Kāds aculiecinieks stāsta: “Visiem tā sajūta, ko darīt? Gulētas ir tikai trīs stundas, un tās pašas mašīnā. Te mēs visi esam kā viena ģimene. Latvieši, lietuvieši, Igauņi ir stipras tautas!”

Aculiecinieka video

Savukārt kāds cits aculiecinieks ziņu portālam Sadursme.lv vēsta: “Vakar stāvējām 14 stundas un mūs nepalaida. Šodien turpinam stāvēt un gaidīt, kad mūs ielaidīs Polijā. Un konsulāts vispār nereaģē.”

Aculiecinieka video
Aculiecinieka video

Uz Polijas un Vācijas robežas atrodas daudzi Baltijas valstu iedzīvotāji, kuri slēgto robežu dēļ nevar doties uz mājām cauri Polijai.

Ārlietu Ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris uzsver, ka mašīnas varēs šķērsot robežu, par to satraukumam nevajadzētu būt. Esot tikai pacietīgi jāgaida. Mājupbraucēji tiks iekļauti kopējā sarakstā, kas ir vai nu “viena kolonna vai koridors”

Ārlietu Ministrija savā tviterkontā šorīt pārsūtījusi Polijas vēstniecības precizējošo informāciju par nepieciešamo datu iesūtīšanas laiku, nosakot, ka līdz pulksten 7 tiem, jānosūta sekojoša informācija:

Tie, kas vēlas atgriezties ar sauszemes transporta līdzekli – pasažiera/pasažieru vārds, uzvārds, dzimšanas dati, kontakttālrunis, atrašanās vieta (valsts, pilsēta), transportlīdzekļa veids (personīgais auto, starptautiskais maršruta autobuss, mikroautobuss).

Tiem, kas vēlas atgriezties, bet kam nav sauszemes transportlīdzekļa – pasažiera/pasažieru vārds, uzvārds, dzimšanas dati, kontakttālrunis, atrašanās vieta (valsts, pilsēta).

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top