Grenctāles robežkontroles punktā “Covidpass” nepildītāji konstatēti visvairāk


Grenctāles robežkontroles punktā “Covidpass” nepildītāji konstatēti visvairāk
foto: Ekrānuzņēmums / Re TV

No 12. oktobra līdz 24. novembrim Bauskas iecirknī uzsākti 108 administratīvā pārkāpuma procesi par neaizpildītiem elektroniskajiem apliecinājumiem personu uzraudzības informācijas sistēmas tīmekļvietnē www.covidpass.lv, informē Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldē.

Tā kā iebraucot Latvijā ir jāreģistrējas uzraudzības informācijas sistēmas vietnē un jāpavada laiks pašizolācijā, novērots, ka Elejas šoseja ir gandrīz tukša, tomēr citādāka situācija ir pie Grenctāles robežpunkta. Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka tur pieķerti visvairāk “Covidpass” nepildītāji Zemgalē. No 12. oktobra līdz 24. novembrim Bauskas iecirknī uzsākti 108 administratīvā pārkāpuma procesi par neaizpildītiem elektroniskajiem apliecinājumiem. Pārkāpēju,iespējams, ir vairāk, jo speciāli reidi pārbaudēm netiek organizēti.

Dzintars Zunda, VP ZRP jaunākais inspektors, stāsta, ka diennakts tumšajā laikā Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā patrulēšana tiek veikta arī pierobežā. Pierobežas maršrutā iekļauts arī Grenctāles robežkontroles punkts, kur visvairāk var konstatēt personas, kuras, ieceļojot Latvijā, nav aizpildījušas “Covidpass”.

Kā raidījums vēsta, “Covidpass” pārkāpējus izdodas atklāt arī pilsētā. Dzintars Zunda skaidro, ka apturot transportlīdzekļu vadītājus par izdarītiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, sarunas gaitā tiek saprasts, ka viņi tikko ieceļojuši Latvijā. Tajā brīdī policija lūdz uzrādīt QR kodu.

Kopš šī gada 12. oktobra ieceļotājiem, ne ātrāk kā 48 stundas pirms robežās šķērsošanas, interneta vietnē jāaizpilda īpaša anketa, kurā jāsniedz informācija par apmeklētajām valstīm, ieceļošanas mērķi, kā arī gatavību ievērot noteiktos epidemioloģiskos pasākumus. Naudas sods par prasību neizpildi ir no 10 līdz 2000 eiro.

Avots: ReTV

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: