Gregora ielā soda par auto pretlikumīgu novietošanu: apkaimes iedzīvotāji neizpratnē


Gregora ielā soda par auto pretlikumīgu novietošanu: apkaimes iedzīvotāji neizpratnē
foto: skaties.lv

Gregora ielas apkaimē brauktuves robeža ir grūti nosakāma, jo tur kur jābūt ietvei un zaļajai zonai, rēgojas vien sabrukušas ietves fragmenti. Tāpēc apkaimes iedzīvotāji ir neizpratnē, kādēļ viņus soda par auto novietošanu ārpus ceļa robežas, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Gregora ielas apkaimē dzīvojošie gadiem ilgi novietojuši automašīnas ielas malā, jo iekšpagalmos visām automašīnām trūkst vietas un nevienam neesot bijušas pretenzijas. Tomēr, pēdējā laikā autovadītājus par to soda Rīgas pašvaldības policija.

“Iepriekš policija brauca te grarām, bet nekad nesodīja, bet vienā dienā to sāka darīt. Uzlika sodus visai rindai. Tas ir nenormāli! Traktējums ir “ārpus ceļa robežas”. Ja skatās uz šo ceļu, tā malu, robeža ik pēc metra mainās: pusmetru pa kreisi, pusmetru pa labi. Tas nav normāli! Ceļam jābūt ar skaidru robežu. Tad var precīzi pateikt,”

sašutumu pauž Jānis, Georga ielas apkaimes iedzīvotājs.

Autovadītāji uzskata, ka brauktuves nomale ir saprātīgākā novietošanas vieta, jo iela ir divvirzienu un pretimbraucošie uz brauktuves var pārvietoties bez aizķeršanās. Ja novietotu transportlīdzekļus nevis uz nomales, bet uz brauktuves, samainīšanās būtu apgrūtināta šaurības dēļ, turklāt arī pretējā pusē atļauts novietot automašīnas.

Rīgas domes Satiksmes departamentam (RDSD) iedzīvotāji pieprasījuši sakārtot konkrēto ielu, ieklājot jaunu segumu vai ierīkot ceļmalu, kurā oficiāli varētu novietot automašīnas, taču, kā informē RDSD pārstāve Ilze Dimante, pašvaldība tuvākajā laikā neplāno veikt remontdarbus.

Ilze Dimante skaidro: “Lai uzlabotu stāvokli Gregora ielā, ir nepieciešama pilnīga ielas pārbūve, kas nozīmē, ka jāparedz visu komunikāciju izbūve, sakārtošana, tai skaitā lietus ūdens kanalizācijas izbūve. Tas būtu finansiāli ietilpīgs projekts. Šobrīd tomēr svarīgāk ir sakārtot jau esošo infrastruktūru: tiltus, kas gaida pārbūvi; ielas, kur uzsākti remontdarbi, un Eiropas Savienības projekti. Līdz ar to tuvākajos trīs gados mēs neveiksim būtiskus uzlabojumus Gregora ielā.”

Ilzei jautāts, vai ielas malu, kur iedzīvotāji neautļauti novieto automašīnas, varētu pārvērst oficiālā stāvvietā, taču RDSD pārstāve norāda, ka arī tam esot nepieciešams būvprojekts. “Tā vienkārši kaut ko nedara. Tam visam jābūt ar būvprojektu. Šobrīd mēs neko neplānojam,” skaidro Ilze. Vairāk uzzini skatoties “Bez Tabu” sižetu:

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: