Uzsākoties apkures sezonai, palielinājies ugunsgrēku skaits (video)


Uzsākoties apkures sezonai, palielinājies ugunsgrēku skaits (video)

Ugunsdzēsēji ir bažīgi par jaunās apkures sezonas sākumu, kad ik gadu pieaug izsaukumu skaits saistībā ar nepareizu vai neuzmanīgu rīkošanos ar sildierīcēm.

Katru gadu, sākoties apkures sezonai, glābēji vēro izsaukumu pieaugumu, proti, privātmājās un arī dzīvokļos regulāri liesmo skursteņi un jumti, reizēm arī sadzīves mantas. Un cēlonis šīm ugunsnelaimēm ir nepareiza sildierīču ekspluatācija, kā arī saimnieku paviršība.

Pirms pāris dienām kāda bīstama situācija risinājusies Tukumā. Tur, kurinot krāsni, no sildierīces izkritusi ogle un aizdedzies uz grīdas esošais papīrs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola stāsta, ka drošai apkures sezonai ir jāgatavojas savlaicīgi. Ja cilvēki vēl nav paguvuši to izdarīt, tad tiem, kam ir malkas apkure, noteikti vajadzētu parūpēties par dūmvadu jeb kursteņu tīrīšanu, jo ik gadu uz sodrēju ugunsgrēkiem ir vairāk nekā 500 izsaukumu un tie ir bīstami ar to, ka, sadegot sodrējiem, veidojas ļoti augsta temperatūra. Ja šādā gadījumā skurstenis nav labākajā darba kārtībā, var aizdegties konstrukcijas ap to un izcelties ugunsgrēks. Šādu ugunsgrēku nebūs iespējams arī tik ātri pamanīt, jo paies laiks, iekams tas attīstīties. Tad, kad cilvēks beidzot ieraudzīs degam jumtu, jau būs nodarīts liels postījums.

Izmantojot malkas apkuri, būtu nepieciešams arī uzmanīgi kurināt attiecīgo ierīci. Nevajag likt iekšā konkrētajai ierīcei nepiemērota izmēra malku, vajadzētu aizvērt krāsns durvis, to kurinot, lai ogles vai izdedži nebirst ārā un neizdedzina tuvējos priekšmetus. Krāsns priekšai ir jābūt brīvai.

Drošības padomi attiecas arī uz elektrisko sildītāju ekspluatāciju. Tos biežāk izmanto tieši dzīvokļos. Aukstajā laikā ugunsdzēsēji saskaras arī ar gadījumiem, kad uzliesmojumu izraisa sildierīces nepietiekama pieskatīšana, vai arī neatbilstošs iekārtas tehniskais stāvoklis. Cilvēki mēdz aizmirst arī par drošu attālumu no aizkariem, galdautiem vai citiem labi degošajiem materiāliem.

Nesen bija gadījums, kur cilvēks sildierīci bija novietojis neuzmanīgi vai bīstami tuvu pie degtspējīgim priekšmetiem, kas arī aizsvilās. Situāciju glāba dūmu detektors, kam pateicoties kaimiņi laicīgi izsauca glābējus.

Avots: skaties.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: