Gaujā pie Carnikavas uzspridzina ledu (video, foto)


Gaujā pie Carnikavas uzspridzina ledu (video, foto)

Viens blīkšķis un Gaujas straujais skrējiens atkal turpinās. Ceļš līdz tam gan bija gana garš.

Ap četrdesmit Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri pie ”Cēlājiem”, kas ir vienīgā vieta, kur ledu var spridzināt, jo upes dziļums ir ap četriem metriem, ierodas jau pirms deviņiem rītā. Katrai grupai savs uzdevums. Pirmie uz ledus kāpj vīri, kam jāizurbj ledū caurumi.

Vispirms gan katrs izurbtais caurums tiek pārbaudīts, tad tajos ievietoti tādi kā koka krusti, kur tad arī piestiprināta sprāgstviela. Darbs ir gana nopietns un nesokas tik ātri, kā cerēts. Ilgi gaidītais spridzināšanas brīdis tiek pārcelts un pārcelts, jo ledus kļūst aizvien trauslāks, un jāstrādā ir ļoti uzmanīgi.

Gados vecākie gan atceras, ka ledus spridzināšana Gaujā jau ir bijusi arī agrāk, taču tā nebija tik veiksmīga.

Šoreiz gan var teikt, ka viss noticis veiksmīgi, un vižņiem ceļš uz jūru ir vaļā, lai gan īsti pateikt, vai tas šodien nebūtu noticis arī bez spridzināšanas, ir visai grūti.

Vairāk skaties ReTV sižetā.

Avots: retv.lv

4
Izsaki savas domas...

avatar
2
2
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2
KashSkauģisSkolnieciņš
Newest Oldest Most Voted
Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

Manuprāt, spridzināt ledu ir dumji. Dabas Mātes iecietība nav bezgalīga. Dabas Māte šādu rīcību šiem spridzinātājiem var arī nepiedot. Karmisks sods nāks par dabas bendētājiem. Spridzinot ledu, tiek apdraudēta visa dzīvā daba. Ledus spridzināšana ir Dabas Mātes zaimošana. Dabas Māte ir ļoti labestīga un saprotoša Dieviete, taču šāda rīcība viņu apbēdina. Pirmkārt, sprādziens var radīt visiem ūdens iemītniekiem fiziskus miesas bojājumus. Tā kā zivis nav cilvēki, kas var izsaukt ātro palīdzību un uzrakstīt iesniegumu policijā, zivīm neviens nesniegs medicīnisko palīdzību ievainojumu gadījumā. Tādējādi zivis tiek atstātas likteņa varā un pakļautas lēnai un mokpilnai nāvei. Otrkārt, sprādziena laikā visa sprāgstviela neizreaģē… Read more »

Skolnieciņš
Guest
Skolnieciņš

[Komentāra 2. daļa] Šai vielai ir raksturīgas šādas bīstamības kā Flam. Liq. 2 (2. kategorijas uzliesmojošs šķidrums), Acute Tox. 4 (4. kategorijas akūta toksicitāte) un Eye Irrit. 2 (2. kategorijas acu kairinājums). Spriežot pēc drošības datu lapām, arī citas sprāgstvielas ir indīgas. Vislabāk likvidēt ledus sablīvējumus ir mehāniski, piemēram, ar ledlauzi. Būsim pateicīgi mūsu Radītājai – Dabas Mātei par mums sniegto dzīvību. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, tāpēc saudzēsim šo pasauli, kuru Dievi mums ir dāvājuši. Ar visu zinošās un mūžam viedās Dabas Mātes atklāsmēm, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam… Read more »

Skauģis
Guest
Skauģis

Kāpēc Carnikavas novada domes ierēdnīši tēlo no sevis muļķīšus? Kāpēc domnieki izsniedz būvatļaujas namu būvniecībai aplūstošajās teritorijās? Gauja ir n-tos gadu tūkstošus sena upe. Cik aprobežotai un rīcībnespējīgai vietvarai ir jābūt, lai nesaprastu, ka Gaujas upes krastos nedrīkst būvēt mājas! Cilvēku stulbuma dēļ cieš visa dzīvā radība. NBS ir baigie gudrinieki un vides postītāji. Vietējiem iedzīvotājiem ir jāraksta iesniegums policijā par vides postīšanu! Ar zaļu un kuplu skaudību, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #PaluLaiks #Gauja

Kash
Guest
Kash

Jo vēl nedaudz un pāri Gaujai varēsi lidot ar helikopteri… “Zaļie” te atradušies…

Citi šobrīd lasa: