Seko mums

Satiksmes drošība

Galvenais ceļš maina virzienu: Kad jāslēdz pagrieziena signāls?

foto: skaties.lv

Pirms daudziem gadiem amerikāņu šoferītis ”Zebras” vadītājam Paulam Timrotam esot jautājis: “Kas tās jums ir par dīvainām zīmēm,” norādot uz tām, kurās attēlots, ka galvenais ceļš maina virzienu. Mēs zinām, kas tās ir par zīmēm, bet kā jārīkojas šādos krustojumos, vai autovadītāji to zina?

Kā skaidro CSDD Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis: “Pirmkārt, ja galvenais ceļš maina virzienu, tas nosaka autovadītājam prioritāti, kur galvenais ceļš turpina savu virzienu. Otrkārt, ja galvenais ceļš maina virzienu – vai nu pa labi, vai nu pa kreisi, mēs informējam citus autovadītājus, ieslēdzot virziena rādītājus. Gadījumos, kad mēs turpinām kustību taisni, braucam nost no galvenā ceļa – šajā gadījumā mums virziena rādītājs nav jāieslēdz, jo savu kustību turpinām taisni.”

Ekrānuzņemums / “Zebra”

Taču, ja galvenais ceļš maina virzienu un konkrētajā vietā ir divas joslas vai taisni var braukt pa abām divām joslām, vai pa abām joslām var nogriezties pa kreisi?

“Ja turpinām kurstību pa galvenao, ceļu, tad ieņemam kreiso malejo stāvokli un braucam pa kreisi, pa galveno ceļu. Savukārt, ja vēlme turpināt kustību taisni, tad izbraucot no krustojuma robežām, ir jāatrodas savā braukšanas joslā. Tātad jāveic pārkārtošanās manevrs un priekšroka ir tam autovadītājam kuram labā puse ir brīva, tātad dodat ceļu tam autovadītājam, kas atrodas labajā pusē,” saka Māris Lūsis

Ekrānuzņemums / “Zebra”

Sarežģītāka situācija ir tad, ja nepieciešams apgriezties braukšanai pretējā virzienā, atrodoties uz galvenā ceļa, kurš maina virzienu. Lūsis skaidro: “Šeit ļoti svarīgi būtu pirms apgriešanās manevra saprast, vai autovadītāji, kas tuvojas no kreisās puses, ir sapratuši jūsu nodomus un saprot, ka jūs gribat veikt šo apgriešanās manevru. Ja arī rodas nesaprašanās, es ieteiktu viņu labāk palaist un turpināt kustību aiz šī te autovadītāja, kas izbrauc no mazākas nozīmes ceļa.” Vairāk uzzini raidījuma “Zebra” sižetā.

Avots: skaties.lv/Zebra

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

8
Izsaki savas domas...

avatar
3
5
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8
AndrisĒriksDzintars777Artūrs
Newest Oldest Most Voted
Pēteris
Guest
Pēteris

Šajā gadījumā apgriežoties kā parāda sarkanā bulta ,jāpalaiž no mazākās nozīmes ceļa, jo ir izbraukts no krustojuma un tag darbojas labās rokas likums

Artūrs
Guest
Artūrs

Palasiet CSN, kas ir krustojums un kur ir krustojuma robežas. Neizplatiet muļķības!

ome
Guest
ome

Braucot pa galveno ceļu,kas nogriežas pa labi vai kreisi, nevajadzētu rādīt nekādu signālu,jo priekšroka vienalga ir tam,kas brauc pa galveno ceļu,kamēr uz citiem attiecas ceļa zīme “dodiet ceļu”…Kopš kura laika ir jauni noteikumi?!

Matīss
Guest
Matīss

ome pilnīgi saspiedusies un nezin satiksmes noteikumus. pagrieziens ir jārāda vienmēr, tam nav nekāda sakara ar galveno ceļu

Dzintars
Guest
Dzintars

Ja tas var maldināt citus satiksmes dalībniekus,tad NAV jārāda

Andris
Guest
Andris

Omei ir taisniba

777
Guest
777

Sen jau tā vajadzēja un man tā vien liekas, ka 90 % autovadītāju tā arī brauc – pavērojiet paši! 😉

Ēriks
Guest
Ēriks

Kad sunim nav ko darīt viņš laiza olas šitie maina sen pieņemtus uzskatus


Jaunākās

To Top