Seko mums

Dažādi

Gājēja un velo ceļa izbūves rezultātā traumētas daudzgadīgās ceļmala liepas

foto: Ekrānuzņēmums/skaties.lv

Pašreiz izbūvē jaunu veloceliņu no Rīgas robežas uz Babītes novadu. Būvdarbi traumē daudzgadīgas ceļmalas liepas. Raidījumā “900 sekundes” noskaidro vai tiešām nav iespējams uzbūvēt veloceļu, netraumējot kokus.

Vecā Jūrmalas šoseja jeb Slokas iela, kas ved uz Babītes novadu ir noslogota, taču gar ceļa malu nav pat ietves, tādēļ Māris Zaļaiskalns, “Latvijas Valsts ceļu” pārstāvis norāda, ka veloceļš un ietve šo posmu padarīs gājējiem un velosipēdistiem drošāku.

Koku kopšanas speciālists, Edgars Neilands norāda, ka būvniecības metodes ir vērstas tikai uz ceļa izbūvi: “Inženieru pasaule ir uzbūvēta uz organikas aizvākšanu, kas ir komposts, saknes utt., ūdens nodrenēšanu un augsnes sablīvēšanu, un tā ir tāda pasaule, kurā dzīvo inženieri.”

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāvis saka, ka šajā gadījumā nav iespējama ietves izbūve, netraumējot kokus: “Neviens kokiem virsū nebrauc tajā gadījumā, ja ir iespējams tikt tālāk, bet te ir kompromiss, jo šeit ir privāta teritorija, ēkas, sētas vienā galā un otrā galā ir mežs. Tad ko – vai nu braukt mežā iekšā un cirst vēl vairāk kokus, vai tomēr atrast nelielo kompromisu?” Vairāk uzzini skatoties raidījuma “900 sekundes” sižetu.

Jāpiebilst, ka iepriekš Latvijas Valsts ceļi ziņoja, ka jau projektēšanas stadijā tika izvērtēts veloceļam blakus esošo koku stāvoklis un vērtēšanas rezultāts saskaņots ar pašvaldību. Būvniecības gaitā bija plānots izzāģēt projektā norādītos bojātos kokus, bet pārējiem kokiem veikt vainagu kopšanu.

Jau ziņojām, ka gājēju un velo ceļa izbūves darbi ir 2,5. kilometru garumā. Gājēju un velosipēdistu ceļa projektu izstrādāja SIA Vertex projekti. Būvdarbus veic SIA Strabag, to līgumcena ir 695 000 EUR (ar PVN). Darbus plānots pabeigt šī gada oktobrī.

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Avots: skaties.lv/900 sekundes

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top