Seko mums

Aktuāli

Gada tumšākajā laikā satiksmes dalībniekiem īpaši jārūpējas par savu drošību!

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Strauji tuvojas gada tumšākais laiks un tas nozīmē, ka satiksmes dalībniekiem ir īpaši jāgādā par savu drošību – gājējiem un velosipēdistiem jārūpējas, lai viņi būtu pamanāmi, bet autobraucējiem jābūt vērīgākiem un jāparūpējas par spēkrata tehnisko stāvokli, tā atgādina Valsts policija.

Pagājušajā nedēļā valsts teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši pieci gājēji un 15 velosipēdisti. Un diemžēl, 9. oktobrī, Jaunpils novada Viesatu pagastā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā bojā gāja velosipēda vadītājs.

Kā Valsts policija skaidro katra ceļu satiksmes negadījuma apstākļi un cēloņi tiek vērtēti individuāli, bet bieži ir novērojams, ka šādi negadījumi rodas gan autovadītāju neuzmanības dēļ, gan tādēļ, ka gājēji vai velobraucēji nav pareizi novērtējuši esošo situāciju uz ceļa vai parūpējušies par savu redzamību autobraucēju skatienam. Viena no biežākajām kļūdām, ko pieļauj mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki – uzskata, ka viņi uz ceļa ir redzami jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā.

Valsts policija uzsver, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem un velosipēdistiem ir jārūpējas par savu redzamību! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementu izmantošana apģērbā, jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās gājējs.

Valsts policijas infografika

Pēc Valsts policijas statistikas datiem, šogad pirmajā pusgadā visā valsts teritorijā tika pieņēmti 1685 administratīvā pārkāpuma lēmumi par pārvietošanos bez gaismu atstarojošiem elementiem vai vestes, no tiem 1548 lēmumi gājējiem, bet 137 velosipēda vadītājiem.

Autovadītājiem tumšajā periodā, kad mainās sezonas un laikapstākļi kļūst sliktāki, jāparūpējas, lai transportlīdzeklis būtu atbilstošā tehniskajā kārtībā. Piedaloties ceļu satiksmē nepietiekamas redzamības apstākļos, autovadītājiem jāpārbauda un jānoregulē sava transportlīdzekļa gaismas lukturu starus, tā, lai tie atbilstoši izgaismo ceļa braucamo daļu, vienlaicīgi neapžilbinot pretī braucošos. Tāpat policija arī uzsver, ka būtiski pārbaudīt logu tīrītāju slotiņas, lai tās būtu tehniskā kārtībā un pildītu nepieciešamās funkcijas.

Valsts policijas dati liecina, ka šogad līdz 9. oktobrim visā valsts teritorijā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 480 gājēji, bet 29 gājuši bojā. Tāpat ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 504 velosipēdisti, bet 12 gājuši bojā.

Avots: Valsts policija

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top