Francijā ieviesti jauni smago transportlīdzekļu noteikumi


Francijā ieviesti jauni smago transportlīdzekļu noteikumi

No 2021. gada 1. janvāra, visiem smagajiem transportlīdzekļiem (gan kravas, gan pasažieru) jābūt uzlīmei, kas brīdina pārējos ceļa dalībnieku par tā aklajām zonām. Jauno noteikumu neievērošanu rezultātā autovadītājs tiks sodīts ar naudas sodu no 136 līdz pat 750 eiro.

Šie noteikumi jāievēro pilnīgi visiem transportlīdzekļiem, kuru pašmasa pārsniedz 3,5 tonnas. Šie noteikumi neattiecas tikai uz vietējiem – arī iebraucot no citām valstīm uzlīmēm jābūt obligāti.

Stingri noteikts arī, kur informējošās uzlīmes pielikt – uz abiem sāniem, kā arī aizmugurē, un 0,9m līdz 1,5m augstumā no zemes (ir pieļaujami īpaši izņēmumu gadījumi). Pašsaprotami arī, ka uzlīmes nedrīkst aizsegt transportlīdzekļa lukturus, numurzīmes vai citus ceļu satiksmei nepieciešamus objektus.

Papildus šim likumam, Francijas valdība lēmusi arī ieviest striktākus redzamības standartus. No 1. janvāra pilnīgi visām automašīnām, izņemot lauku tehnikai un tehnikai, kas nepārsniedz 40 km/h,  jābūt aprīkotām ar redzamības sistēmām, kas ļauj pārredzēt visus leņķus.

Ja esi kravas auto šoferis un brauksi uz Franciju, šāda veida uzlīmes iespējams iegādāties par saprātīgām cenām StickerShop.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: