Seko mums

Dažādi

Fotoradari nepilnu divu gadu laikā valsts kasi papildinājuši ar 14,8 miljoniem eiro

Lai arī fotoradari atzīti par finansiāli neizdevīgiem, tie ievērojami papildinājuši valsts kasi, liecina TV3 ziņu pieejamā informācija.

2018. gadā ar fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem bija plānots nopelnīt 11,7 miljonus eiro, tā vietā pērn fotoradari “nopelnījuši” 9 miljonus. Savukārt šī gada pirmajos astoņos mēnešos bija iecerēts iekasēt 10 miljonus eiro, bet izdevies tikai 5,8 miljonus.

Lai vai kā, kopējais fotoradaru finansiālais pienesums nepilnu divu gadu laikā ir 14,8 miljoni eiro. Kā vēstījis Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, nākotnē fotoradaru uzturēšanai ministrijai būtu nepieciešams viens miljons eiro.

Problēmu rada tas, ka nauda, kura tiek iegūta no fotoradariem, nenonāk Iekšlietu ministrijas kasē, bet gan valsts kopējā kasē, kur tā tiek pārdalīta citām nozarēm, piemēram, nonāk ārstu, ugunsdzēsēju, skolotāju un citu profesijas pārstāvju algu kontos.

Finanšu ministrs Jānis Reirs intervijā TV3 ziņām kategoriski noliedz iespējamību, ka iekasētā nauda par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem varētu palikt Iekšlietu ministrijas kontā. Ministrs skaidro, ka šāda prakse jau no 2003. gada netiek realizēta un visa nauda vispirms nonāk valsts kopējā budžetā.

Ja nauda fotoradaru uzturēšanai tomēr netiks rasta, visa atbildība par ātrumpārkāpēju fiksēšanu un sodīšanu būs policijas rokās. Tikmēr, kā ziņo TV3, Latvijas Lielo pilsētu asociācija paziņojusi, ka vismaz Rīga un Jelgava būtu gatavas sadarboties ar valsti, lai satiksmes plūsmas kontrole ar fotoradariem tomēr netiktu pārtraukta.

Paziņojums par Iekšlietu ministrijas plānu atteikties no fotoradariem nāca klajā pirmdien, 7. oktobrī. Šī ziņa neatstāja vienaldzīgu ne Valsts policiju, ne ceļu satiksmes entuziastu Paulu Timrotu.

Avots: TV3 ziņas / Ilustratīvs attēls: nra.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0
Kameras Rīgas ielās fiksēs automašīnas, kas šķērsos ielu pie sarkanās gaismas - sadursme.lv
Newest Oldest Most Voted
trackback

[…] ka šobrīd joprojām nav skaidrs, kas notiks ar fotoradariem uz Latvijas ceļiem. Nepilnu divu gadu laikā fotoradari papildinājuši valsts kasi ar nepilniem 15 miljoniem eiro, […]


Jaunākās

To Top