Elektroskrejriteņu vadītāji ignorē jaunos noteikumus (video)


Elektroskrejriteņu vadītāji ignorē jaunos noteikumus (video)

Pieaugot elektroskrejriteņu popularitātei, palielinās arī negadījumu skaits. Šajā sezonā 11 smagi cietušie, no kuriem astoņi augustā vien. Nereti pie vainas ir pašu braucēju pārgalvība, ignorējot jaunos, stingrākos, noteikumus. Satiksmes ministrija ar partneriem nu spriež, kā rīkoties – sodīt vai tomēr vēl apelēt pie sirdsapziņas.

sadursme.lv jau rakstīja, ka Valsts policijas redzeslokā aizvien biežāk nonāk elektroskrejriteņu vadītāji, kuri gan iekļūst ceļu satiksmes negadījumos, gan nav informēti par drošības noteikumiem, kas jāievēro, izmantojot attiecīgo transportlīdzekli. Šogad līdz 18. jūnijam Valsts policija kopumā ir fiksējusi 69 ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji. Šajos negadījumos ir cietušas 48 personas.

Pastiprināto pārbaužu laikā policijas visbiežāk fiksētais pārkāpums bija, ka personas ar elektroskrejriteni pārvietojas divatā. Tika konstatēti gadījumi, kad vecāki pārvadāja savas mazākās atvases uz elektroskrejriteņiem, gan jaunieši vizinājās uz šī transportlīdzekļa izklaides nolūkā. Noteikumi paredz, ka elektroskrejriteņu vadītājs nedrīkst vest pasažieri. Tāpat nereti tika konstatēti gadījumi, kad ar elektroskrejriteņiem pārvietojās personas, kuras nav sasniegušas attiecīgu vecumu, lai to varētu vadīt. Atgādinām, ka no 11. maija pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka elektroskrejriteni drīkst vadīt personas, kuras ir sasniegušas 14 gadu vecumu.

Avots: skaties.lv, sadursme.lv, sam.gov.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: