Seko mums

Dažādi

Elektroauto tirgus: galvenās atšķirības starp jaunu un lietotu elektroauto

Latvijā reģistrēti nepilni 800 elektrotransportlīdzekļu. Lietotu elektroauto tirgus tikai šobrīd sāk veidoties, bet jau tagad ir būtiski saprast galvenās atšķirības starp jaunu un lietotu elektroautomobili.

Cenu atšķirības

Jauns elektroauto maksā vairāk par 30 tūkstošiem eiro. Šobrīd tirgū lētākais pieejamais no tiem ir Nissan eNV200, kas maksā 33 tūkstošus eiro. Savukārt par lietotu 2012. gada Nissan Leaf auto tirgū prasa aptuveni 11 000 eiro. Jāteic, lietotu elektroauto cenas nepārtraukti mainās un tās ir atkarīgas, piemēram, no auto nobraukuma, tehniskā stāvokļa un esošā pieprasījuma.

Autonomija

Jaunam auto būs daudz lielāka autonomija jeb potenciālais nobraukums, ko var veikt bez nepieciešamības atjaunot enerģiju. Tas izskaidrojams kaut vai ar to, ka pēdējos gados ražo aizvien “spējīgākus” elektroauto. Tā, piemēram, 2010. gadā ražotais Nissan Leaf ar vienu uzlādi spēj nobraukt 117 kilometrus, savukārt 2018. gada ražojums spēj mērot jau 243 kilometrus.

Jauna elektroauto uzlādes iespējas

Kā tika noskaidrots, paši jaunākie auto, kas, visdrīzāk, vēl nav nonākuši lietoto auto tirgū, spēj nobraukt daudz tālāku ceļa posmu, neatjaunojot enerģiju. Līdz ar to tiem nepieciešamas uzlādes stacijas ar lielāku piedāvājamo jaudu. Šajā gadījumā var rasties sarežģījumi – Latvijā šobrīd ir tikai viena vieta, kur elektroauto var uzlādēt ar lielāku jaudu par 50 kW. Jāteic gan, ka nākamgad Latvijā plānots ienākt Ionity tīklam, kas piedāvās 350 kW lielu uzlādes jaudu.

Garantija

Jaunām mašīnām līdzi nāk pilna garantija. Vispatveroša garantija svārstās no 3 līdz 7 gadiem atkarībā no markas un modeļa, bet baterijām parasti dod 8 gadu garantiju. Turpretī jebkuras lietotas automašīnas pirkšana ir riskanta. Pirms lietota elektroauto iegādes ieteicams mašīnu pārbaudīt pie uzticama mehāniķa. Var gadīties, ka vietējais mehāniķis nepārzinās elektroauto, bet vismaz ritošās daļas nolietojumu būs iespējams pārbaudīt.

Atbalsts no valdības

Valdība jau ilgstoši plāno atbalstu personām, kas iegādāsies elektroauto. Šobrīd runa ir tikai par atbalstu jaunu elektroauto iegādei un ir liela varbūtība, ka, pērkot lietotu, šis atbalsts ies secen.

Elektroautomašīnas pasaulē uzsākušas savu slavas gājienu. Auto ražotāji viens pēc otra steidz piedāvāt savus jaunākos elektroauto modeļus. Elektrizēts tiek gandrīz viss – pat ūdensmoči. Neapšaubāmi, ka šajā vilnī palēnām tiek ierauta arī Latvija. Ne par velti elektroauto skaits uz Latvijas ceļiem gausi, bet tomēr aug, līdz ar to arī uzlādes staciju skaits un iespējas. Šis ir īstais laiks apdomāt visus par un pret elektroauto iegādei un to, kādu elektrisko spēkratu izvēlēties.

Avots: uzladets.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top