Seko mums

Aktuāli

“EDWARD”: diena bez bojāgājušajiem un smagi ievainotajiem uz ceļa

Šodien, 26. septembrī, nu jau ceturto gadu pēc kārtas norisinās akcija “EDWARD” jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Kā ierasts, arī šogad Valsts policija visā Latvijā pastiprināti strādā un uzrauga ceļu satiksmi, lai padarītu šo dienu par drošāko dienu ceļu satiksmē.

Eiropā uz ceļiem ik dienas dzīvību zaudē aptuveni 70 ceļu satiksmes dalībnieki. Latvijā līdz šī gada 23. septembrim ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā 92 satiksmes dalībnieki un 340 smagi ievainoti. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 cilvēks, bet smagi cietušas 402 personas.

Lai gan šī brīža statistika nav iepriecinoša, pagājušajā gada “EDWARD” dienā Latvijā šo dzīvības līniju izdevās noturēt un aizvadīt dienu bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušajiem vai smagi cietušiem.

“Ikdienā dodoties ceļā neviens neplāno iekļūt avārijā vai citā bīstamā situācijā, tomēr negadījumi notiek. Tam ir dažādi iemesli, tomēr viens faktors, ko ikkatrs satiksmes dalībnieks var ietekmēt – paša attieksmes maiņa un satiksmes drošības “kaitīgo” paradumu izskaušana. Un šos paradumus var izskaust, ja vien katrs atbildīgi attiektos gan pret savu, gan arī līdzcilvēku drošību. Tā ir ikviena atbildība!” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Šodien uz Latvijas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Uzmanība tiks vērsta gan uz autovadītājiem, gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem (gājējiem, riteņbraucējiem), tiks intensīvi kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī braukšanas ātruma ievērošana un tas, vai autovadītājs pie stūres nav sēdies alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Akciju “EDWARD” organizē Eiropas ceļu policijas tīkls (TISPOL) sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Avots: Valsts policija / Ilustratīvs attēls: lvportals.lv
avatar

Jaunākais

To Top