EDART.TV busa pārvērtības (Episode 10): Kad busiņš tiks salabots?


EDART.TV busa pārvērtības (Episode 10): Kad busiņš tiks  salabots?
EDART.TV

EDART.TV nopirkuši 1996. gada “Volkswagen Multivan” mikrobusu un vēlas to uzlabot, lai tajā filmētu jaunas epizodes ar sabiedrībā zināmām personām. Iepriekš puiši lauzuši veco grīdu un likuši jaunu iekšā. Taču šajā sērijā puiši dodas uz autokrāsu veikalu, BLAST.LV pulverkrāsošanas darbnīcu, un tiekas arī ar gaišreģi, lai saprastu, kad tad beidzot busiņš būs gatavs.

Turpinās busiņa metināšanas darbi

Elāns Katkovskis, Instant autoserviss iepazīstina ar ierīci, kura atpazīst metālu un var noteikt cik mikroni ir no krāsas līdz metālam. “Orģināli ir no 50 līdz 200 mikroniem. Ja ir pāri 200 mikroniem tad ir skaidrs, ka mašīnai mazs remontiņš ir veikts. Taču šajā gadījumā aparāts vispār neko nerāda. Pilnīgi neviens mezgls nav tāds kurš nav jātaisa.” situāciju stāsta Elāns. Lai varētu busiņa apakšu visu kārtīgi sametināt, bija jānoņem nost bāku. To izdarot, meistars konstatēja, ka vietā kur bāki ir bijusi, ir palikuši caurumi. Eilāns atklāj vēl vairākas vietas kurās iepriekšējie meistari ir uzklājuši grubuli uz rūsas.

Ekrānuzņēmums: “Kārtējie caurumi”

Puiši dodas uz uzņēmumu Rags.lv uzzināt vairāk

Ingus Maculēvičs, autokrāsu veikala Rags.lv vadītājs stāsta “Pirmā kas ies auto krāsošanai būs epoksīda grunts, tad kad viss būs sagatavots, arī būs cietinātājs, lai mašīna vairs nerūsētu, iekonservēs metālu un nelaidīs mitrumu cauri. Pēc tam pieļaujams, ka tiks smērēta mastika uz metinājuma šuvēm un tad liks grubuli. Būs nepieciešamas arī lentes, kā arī skočbraits.” Ingus stāsta, ka parasti kvalitatīva restaurācija ar materiāliem izmaksā apmēram 10 000 līdz 15 000 eiro.

Ekranuzņēmums: “Autokrāsu veikals”

Detaļu strūklošana un pulverkrāsošana

IVO Dēliņš, BLAST.LV Pulverkrāsošanas menedžeris izrāda darbnīcu, kur tiek strūklotas metāla detaļas, krāsošanas kameras. Ivo saka, ka krāsots tiek viss, galvanais, lai tas ir metāls. Pirms disku krāsošanas bez maksas klientiem tiek veikta disku pārbaude. Vispirms no auto detaļām ar strūklu tiek izsista rūsa, kamēr paliek tīrs metāls, tālāk detaļa dodas uz slīpēšanu, gruntēšanu un krāsošanu. Diskus krāso ar lielo strūklu. Ivo skaidro, ka tad meistars speciālajā tērpā ar aizsarmasku, kurā ir gaisa padeve, ieiet iekšā speciālā kamerā un ar ugunsdzēsēju līdzīgu šļūteni veic diskiem struklošanu.

Ekrānuzņēmums: “Detaļu strūklošana”

Dekorācijas pirmās skices

Gatis Erdmanis, telnieks strādā pie busiņa dekorācijas – kustīgās Gricmaņa galvas izveides. Veic mērijumus, pierakstus un rāda puišiem kā tā varētu izskatīties uz EDART busiņa. “Gricmanim ir izteiksmīga jauna cilvēka seja, bet es domāju, ka gan jau sanāks pielauzt tos vaipstus. Mēs viņu uztaisīsim no putaplasta, appūtīsim viņu un nokrāsosim. Ne uguns ne aukstums dekorācijai netraucēs, ” sola Gatis

Ekrānuzņemums: “Dekorācijas piemērs”

Kad busiņš būs gatavs?

Ivo Puriņš, “ekstrasensu cīņas” dalībnieks: “Līdz šim nākas tā pa detaļām taisīt, īsti taisīšana neiet. Īsti buss sāks taisīts tikai no augusta vidus – 15. vai 16. augusts. Un tad, ja sāksiet kārtīgi augusta vidū, tad pa divām nedēļām sataisīsiet. Tad būs iespēja reāli ķerties pie taisīšanas, tā ka strādāt nevis kaut ko pieknibina. Ja jūs ķersieties augusta vidū, tad viss būs septembra sākumā gatavs. Ja viss iet tādā knibināšanās tempā, tad tikai gatavs uz ziemu. Varu pateikt par iepriekšējo īpašnieku, kapēc viņš so busiņu pārdeva – Viņam arī bija grandiozi plāni. Viņš tāds cilvēks ārpus sociālās nosacītības, tāds vientuļnieks. Viņam bija jātiek vaļā no busiņa un viņš tika.”

Pēc automašīnas tehniskās pases datiem gaišreģis stāsta, ka neatkarīgi kas ir bijis mašīnas īpašnieks, diezgan bieži busiņā cilvēki esot nodarbojušies ar mīlestību. “Cilvēks kurš pērk busiņu, jebkurā gadījumā ir kaut kāda mēroga zvaigzne, maza vai liela vai grib par tādu kļūt.” Runājot par iepriekšējā īpašnieka izdarību, gaišreģis saka, ka atbildību par krāpšanu puišiem neizdosies piesaukt.

Ekrānuzņēmums: “Ivo Puriņš”

EDART.TV saka lielu paldies BRUNO FELDMANIS un INGVARS JAGMINS par noziedoto naudu, lai varētu pabeigt busu! Puišiem nu ir nepieciešams meistars, kas var salabot busiņa lūku. Ja Tev padomā kāda laba firma vai meistars, ko vari ieteikt, tad droši raksti komentāru sadaļā!

Avots: EDART.TV

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Jullia
Newest Oldest Most Voted
Jullia
Guest
Jullia

💋 M­a­n­a pu­s­au­d­žu­ in­c­īt­is ja­u ir s­la­pj­a! Nov­ēr­tē­ji­et fot­oa­tt­ēl­u – W­W­­W­.­E­­­S­1­7­.­­C­L­U­B

Citi šobrīd lasa: