Seko mums

Dažādi

Dzērājšoferis un viņa aizstāvju bariņš skaidrojas ar likumsargiem (video)

foto: Ekrānuzņēmums

Izrādās, ka pagājušās nedēļā dzērājšofera un viņa radinieka izveidotais agresīvais konflikts pret likumsargiem nenorimās pēc policistu elektrošoka pistoles pielietošanas. Pēc vīriešu savaldīšanas un aizturēšanas, policistiem bija jāuzklausa vesela pārmetumu gūzma no dzērājšofera un viņa aizstāvjiem.

Kā redzams iesūtītajā video, mikroautobusa dzērājšoferis pēc konflikta bija manāmi afainojies uz policistiem, par likumsargu izvēli likt talkā elektrošoka pistoles. Vēljoprojām stipri manāmā alkohola reibumā dzērājšoferis bārstīja pārmetumus.

“Es biju būdā, biju gultā, guļošs. Mani nosita ar elektrošoku,” pārdzīvodams kādai sievietei stāsta dzerājšoferis. Viņa pārmetumiem pievienojas arī citu aizstāvju bariņš, kas neuzskatīja policijas rīcību par prātīgu: “paskat kādas kājas viņam apsistas,” policistiem norāda kāda cita sieviete, “Viņu šausmīgi sita, šausmīgi!” apkārtējiem stāsta dzērājšofera aiztāve, ik pa laikam uzbļaudama dzerājšoferim, lai tas apklust.

Jau ziņojām, ka pagājušonedēļ Ķekavā policija aizturējusi kādu agresīvu mikroautobusa dzērājšoferi un viņa radinieku. Vīrieši pretojās aizturēšanai uzklupa policistiem, kā arī centās pret viņiem pielietot fizisku spēku. Situācijas rezultātā likumsargiem nācās pielietot elektrošoka pistoles, lai vīriešus savaldītu.

Papildināts:

Reģionālās pašvaldības policija ziņu portālam sadursme.lv skaidro, ka 12.maijā ap plkst. 14.00 Reģionālās pašvaldības policijas dežūrdaļā tika saņemta informācija, ka kāds transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, iespējams, alkohola reibumā un gandrīz nobrauca gājējus.

Policija skaidro, ka nekavējoties reaģējot uz saņemto informāciju, ievērots pretim braucošs transportlīdzeklis, kas atbilda sniegtajam aprakstam, kā arī tas, ka transportlīdzekli vadīja jau agrāk vairākas reizes policijas redzeslokā nonākušais auto vadītājs. Tika uzsākta pakaļdzīšanās. Transportlīdzeklis strauji mainīja kustības virzienu un nogriezās mazdārziņu teritorijā. Apstājoties pie kādas mājas auto vadītājs paslēpās blakus īpašumā.

Pašvaldības policijas darbinieki pieprasīja auto vadītāju piecelties, taču viņš tēloja guļošu personu. Satverot viņu aiz pleca un mēģinot viņu piepacelt, auto vadītājs atvēzējās un ar dūri sita sejas virzienā. Policijas darbinieks izvairījās no sitiena un uzsāka aizturēšanu. Tajā brīdī otrs pašvaldības policijas darbinieks devās palīgā, taču auto vadītāja līdzbraucējs uzbruka kolēģim no mugurpuses, stipri viņu pagrūda un metās viņam virsū, lai viņš nevarētu palīdzēt veikt aizturēšanu. Pielietojot fizisku spēku, tuvcīņas paņēmienus un speclīdzekļus – elektrošoka pistoli, auto vadītājs tika saslēgts roku dzelžos un vēlāk nodots Valsts policijas darbinieku rīcībā. Mikroautobusa vadītāja izelpā konstatētas 1,9 promiles alkohola.

Policija piemin, ka visa situācija – gan braukšana dzērumā, gan uzbrukums Pašvaldības policijas darbiniekiem ir fiksēts ar dienesta transportlīdzekļa reģistratoru un darbinieku individuālas lietošanas video reģistratoru. Atbilstoši likuma 12.panta pirmās daļas 4., 7.punktiem, Pašvaldības policijas darbiniekam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā aizturēt un turēt apsardzībā personas, kuras tiek turētas aizdomās par noziedzīgu nodarījumu vai administratīvo pārkāpumu izdarīšanu. Savukārt, lai savaldītu aizturētās personas, ja tās nepakļaujas vai pretojas policijas darbiniekiem vai ir pamats uzskatīt, ka tās var bēgt vai nodarīt kaitējumu apkārtējiem cilvēkiem vai sev, Pašvaldības policijas darbiniekam, pildot dienesta pienākumus, pamatojoties uz likumu Par policiju 13.pantu, ir tiesības lietot fizisku spēku, speciālos cīņas paņēmienus, speciālos līdzekļus (tai skaitā elektrošoka pistoles).

Pašvaldības policijas darbinieku tiesību aizsardzībai, šobrīd Reģionālā pašvaldības policija gatavo pieteikumu pret video filmētāju. Pieteikums tiks iesniegts datu valsts inspekcijai par prettiesisku datu apstrādi, kā arī tiek sagatavots vēl viens prasības pieteikums Rīgas rajona tiesā par neslavas celšanu.

Avots: sadursme.lv

8
Izsaki savas domas...

avatar
6
2
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8
TimsManpartizānisViktorJānis
Newest Oldest Most Voted
Iedzīvotājs
Guest
Iedzīvotājs

Ja tas tiešām bija dzērājšoferis, tad to viņam mammu un to filmētāju arī vajadzēja apskaldīt!🤷‍♂️ Tad kad jādara muļķības, tad visi vareni, kad jāatbild par izdarīto, tad redz jābūt memmītim un viss jānoliedz. Tas džeks pat visu laiku dzer šķidrumu, lai pālis mazinās, bet diezvai, ka tik maz izdzēris, ka tas varētu līdzēt.

Grūti klusēt
Guest
Grūti klusēt

Nesaprotu kā lielie dzērājšofera aizstāvji dzīvo ar sevi. Šie vadītāji vienmēr bēg un līdz pēdējam apgalvo, ka nebija pie stūres- PAT JA IR VIDEO KĀ VIŅŠ IZKĀPJ NO VADĪTĀJA VIETAS. Un visi radinieki un paziņas vienmēr visi kā viens “mans Valodzja tā nedarītu”, ” Nu, ne jau viņš. Tas ir, kāds pārpratums un viņu apmelo” “Nabadziņu apmelo, un tagad viņam grūti”. Kauns par šiem cilvēkiem. Tik daudz dzīvības atņemtas šādu dēļ. Viņiem noņem tiesības, un viņi tik turpina braukt. Pati cietu negadījumā, kur dzerājšoferis aizbēga no notikuma vietas. Kaut arī visi negadījumā iesaistīti zina, ka šoferis bija alkohola reibumā, pie… Read more »

Ķekavietis
Guest
Ķekavietis

Šitam daunim jāsēž cietumā jau kuro reizi pāli pa ķekavu braukā , mamma ar fāteri atlocis naudu vajadzīgajiem cilvēkiem un pēc pāris mēnešiem atkal vizināsies pāli pa ķekavu

Viktor
Guest
Viktor

Kas ir? Dirsas caurums ieplīsis???

Jānis
Guest
Jānis

Paskataties uz tiem Ķekavas dūžiem zaļajās formā. Vien paskatoties uz tiem ķekavas pašiku pajoliem!, Slikti metas!!!
Kaut viņi izsprāgtu! 🙂

partizānis
Guest
partizānis

Izvēlies izteicienos,dzērājšofera aizstāvi,tādien daunieņiem tiesības uz mūžu nost..

Man
Guest
Man

Un kur ir video kaa vins izkapa?

Tims
Guest
Tims

To ka čoms braukā pālī esmu redzējis vairākkārt. Bet nu šeit lieta būs baltiem diegiem šūta. Ja pašvaldības policija būtu viņu uz ceļa apturējuši, tad ok. Bet šeit jau ienāca un pieķēra guļošu mājās.


Jaunākās

To Top