Seko mums

CSNg

Dzērājšoferis ar svešu automašīnu izraisa avāriju un nozūd

foto: skaties.lv

Ērgļu iedzīvotājas mieru 29. marta rītā iztraucējis nelūgts pagalma viesis, kurš manāmā alkohola reibumā izraisījis ceļu satiksmes negadījumu un pazudis bez pēdām.

Nelūgtais viesis iebraucis pagalmā, izkāpis no auto un, ievērojot viņu pie loga, jautājis, vai mājā dzīvo sieviete vārdā Inga. Gunita pamanījusi, ka vīrietis ir alkohola reibumā, tāpēc centusies ātrāk beigt sarunu.

“Viņš iekāpa mašīnā un atpakaļgaitā iebrauca manā mašīnā. Sabuktēja man aizmuguri. Mana mašīna stāvēja pret trepēm – arī priekšu sadauzīja. Kā iedzina trepēs, saprata, ka ir sadauzījis manu automašīnu, un aizbēga.”

stāsta Gunita.

Sieviete iegaumējusi automašīnas numurzīmi, tāpēc policijai ātri vien izdevies sadzīt pēdas tās īpašniekam. Vēlāk policija automašīnu atradusi, taču izrādījies, ka tās īpašnieks pārdevis to kādam citam, nepārrakstot jaunajam īpašniekam. Lietotājs aizdevis auto vainīgajam šoferim, kurš pēc Gunitas spēkrata sasišanas novietojis to atpakaļ paziņas pagalmā.

Tika iesniegts atlīdzības pieteikums apdrošināšanas kompānijā, lai salabotu sasisto auto, tomēr pēc mēneša pieprasījums joprojām nebija apstiprināts. Apdrošinātāji teikuši, ka nav saņēmuši protokolu no policijas, savukārt policijā apgalvots, ka sievietei nekāda informācija netikšot sniegta  – apdrošinātājiem pašiem jāpieprasa protokols. Gunita atzīst, ka jūtas iedzīta strupceļā un neziņā, kas notiks, ja policija vainīgo neatradīs.

Valsts policijas pārstāvis Roberts Krauklis paskaidro, ka cietušajam jāvēršas apdrošināšanas firmā, jāinformē par negadījumu, apdrošināšanas firmai jāvēršas policijā ar informācijas par satiksmes negadījuma pieprasījumu, kas arī tikšot sniegts, taču Gunitas situācijā pieprasījums neesot saņemts. Ja vadītājs neesot zināms, tas tiekot norādīts.

Savukārt “Compensa Vienna Insurance Group” pārstāve Jeļena Agadžanjana, apgalvojot, ka apdrošināšanas kompānijas darbinieki regulāri veicot pieprasījumus, taču joprojām datubāzē parādoties informācija, ka vainīgais autosatiksmes negadījumā vēl nav noteikts, tāpēc neesot polises, no kuras varētu izmaksāt atlīdzību cietušajai personai. Ja šoferi atrast neizdošoties, atbildību nākšoties uzņemties spēkrata īpašniekam. Pārstāve sola, ka, tiklīdz policija veiks attiecīgu atzīmi reģistrā un atzīs par vainīgu konkrēto automašīnu, apdrošinātāji izmaksās atlīdzību no īpašnieka polises.

Transportlīdzekļu Apdrošinātāju birojā apstiprina, ka apdrošinātājs bijis godīgs – informācija no policijas tiešām pieprasīta regulāri.

“Policija ir pieņēmusi lēmumu par administratīvās lietas uzsākšanu, nav galalēmuma par to, ka, teiksim, ir kaut kas pierādīts, vainīgais atrasts vai īpašnieks nosodīts par to, ka viņš ziņas nesniedz par vadītāju. Nav tā gala lēmuma, līdz ar to apdrošinātājs baidās maksāt ārā, jo nav pierādīts līdz galam viņa klienta vaina. Es domāju cilvēks varētu no policijas atnest tos papīrus apdrošinātājam, ja viņš grib kaut kādā veidā paātrināt to procesu. Apdrošinātājam es ieteiktu aktīvāk pastrādāt ar savu klientu, ko viņš bija apdrošinājis. Varbūt tas viņam sniegs kaut kādu informāciju, kas viesīs pārliecību.”

tā Juris Stengrevics, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja pārstāvis.

J. Stengrevics atzīst, ka sasistā spēkrata īpašniecei atliek vien gaidīt policijas lēmumu vai vērsties Transportlīdzekļu Apdrošinātāju birojā, kur saņems palīdzīgu roku problēmas risināšanā.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top