Seko mums

Zemgalē

Dobeles novadā autovadītājs policistiem piedāvā 500 eiro kukuli

Foto: Shutterstock

Pirmdien, 18. maijā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa amatpersonām kāds vīrietis piedāvāja samaksāt 500 eiro, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā.

Dobeles novadā Bērzes pagastā patruļpolicijas inspektori veica alkohola pārbaudi automašīnas „VW Sharan” vadītājam. Vīrieša izelpā tika konstatēta 1,23 promiles alkohola. Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību zaudēšanas par braukšanu alkohola reibumā, vīrietis piedāvāja samaksāt 500 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām, kā arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Avots: Valsts policija Zemgales reģiona pārvalde

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top