Seko mums

Ieteikumi

Divi auto vadītāji Liepājā pieķerti pārvietojamies ar “plikām” riepām

18.novembrī Grobiņas novadā, uz autoceļa P-111 Valsts policijas darbinieki pamanīja automašīnu “BMW”, kuras vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Vietā kur atļauts pārvietoties ar 90 kilometriem stundā, vīrietis brauca ar 129 kilometriem stundā.

Pēc apturēšanas, vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Naudas sods par šādu pārkāpumu atbilstoši likumam ir 80 eiro.

Likumsargi pie reizes pārbaudīja automašīnas riepu protektoru dziļumu. Mērierīce uzrādīja, ka automašīnas “BMW” riepu protektoru dziļums ir 0,00 mm. 1990.gadā dzimušais vīrietis brauca ar “plikām” riepām, kas, saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, ir aizliegts.

Līdzīga situācija notika dienu iepriekš, 17.novembrī Liepājā, kad Valsts policijas amatpersonas pārbadīja 1999.gadā dzimuša vīrieša vadītās automašīnas “BMW” riepas. Konstatēts, ka arī šajā gadījumā protektoru dziļums bija 0.00 milimetri.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Atgādinām, ka normatīvie akti paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm, bet ziemas riepām – 4 mm!

Avots: facebook.com

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top