Seko mums

Dažādi

Divas gandrīz identiskas automašīnas, taču vienai no tām 7 reizes lielāka OCTA cena

Ģimene vēlējusies iegādāties obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšana polises divām vienas markas un modeļa automašīnām ar teju identiskiem parametriem (gads, reģistrācijas datums u.c.). Ģimeni šokējis fakts, ka apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” vienai automašīnai noteikusi 7,5 reizes lielāku cenu, nekā otrai, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”

Ģimene no Bauskas puses lieto divus gandrīz vienāda vecuma “Volkswagen Transporter (T5)” busiņus. Viens Latvijā reģistrēts 2008. gadā, otrs – 2009. gadā. Evita vēlējusies iegādāties OCTA polisi abiem transportlīdzekļiem. Polišu cenu salīdzināsanas interneta vietnē sameklējusi piedāvājumus. Ja vienam transportlīdzeklim apdrošīnāšanas sabiedrība “ERGO” piedāvājusi iegādāties OCTA polisi uz gadu par 72 eiro, otram noteikta 7,5 reizes augstāka cena – 537 eiro par OCTA polisi uz gadu. Attiecīgi piedāvājums uz īsāku termiņu vairākas reizes dārgāks.

Evita stāsta, ka ilgstoši ir uzticīga “ERGO” kliente, kompānijā nereti apdrošinājusi abus spēkratus, bet līdz šim tik nesamērīgi liela starpība neesot bijusi. Par nu daudz dārgāk apdrosināmo transportlīdzekli līdz šim pat izpelnījusies  “ERGO” lojalitātes 2. līmeni. Pērn Evita šim nu dārgāk apdrošināmajam auto iegādājusies OCTA polisi uz trim mēnešiem, par ko tolaik samaksājusi 42 eiro, bet tagad par konkrētā spēkrata apdrošināšanu uz trim mēnešiem “ERGO” pieprasa 188 eiro.

Pieejami ļoti daudz dažādu datu reģistru, kas tiek izmantoti cenošanā, nosakot OCTA cenu. Uz šo brīdi “ERGO” izmanto aptuveni 30 prametrus, lai noteiktu ļoti individuālu, speciālu cenu tieši katram klientam. Tiek vērtēts gan klients, gan konkrēts transportlīdzeklis, tieši šajā kombinācijā. Var veidoties situācijas, kad līdzīgiem transportlīdzekļiem var būt atšķirīga cena. Lielākoties tas ir tieši klientu dimensijas dēļ, jo klients var būt ļoti atšķirīgs. Var būt atšķirīgs nobraukums, var atšķirties atlīdzību pieredze, stāžs. Ir ļoti daudz apstākļu, kas ietekmē klienta faktoru, skaidro Ritvars Heniņš“ERGO” Risku parakstīšanas un produktu attīstības departamenta direktors

Kompānijā “ERGO” dārgāk apdrošināmajam spēkratam ir 8. Bonus malus klase, kamēr lētāk apdrošināmajam busiņam 14. klase. Šī atšķirība arī ietekmē polises cenu, skaidro “ERGO” pārstāvis Ritvars Heniņš. Tomēr Evita stāsta, ka konkrētajam spēkratam Bonus malus klase nav augusi, jo automašīna tiek izmantota retāk, nekā otra. Kā īpašnieks spēkratam reģistrēta Evita, otra transportlīdzekļa īpašnieks – viņas vīrs.Evitašokēta par OCTA polises cenu

“ERGO” pārstāvis Heniņš gan nekomentē, kas ietekmējis konkrētā spēkrata OCTA polises cenas kāpumu, vien piebilst, ka “visticamāk kaut kas ir mainījies parametros, kas attiecas uz šo klientu”.

Taujāts, kā skaidrojams fakts, ka citās apdrošināšanas sabiedrībās konkrēto spēkratu iespējams apdrošināt par krietni zemāku cenu, “ERGO”pārstāvis Heniņš atbild:

“Apdrošinātāji cenas rēķina ļoti individuāli. Kaut kādos gadījumos mēs esam krietni labākā cenā, citos gadījumos  – esam dārgāki. Mēs atrodamies brīvā tirgū.”

Latvijas transportlīdzekļu apdrošināšanas birojā (LTAB) informē, ka neiejaucas apdrošinātāju cenu politikā.

“LTAB nevarēs komentēt situāciju par OCTA cenu atšķirībām, jo mums nav informācijas par to, kādu cenu apdrošinātājs piemēro katram klientam un konkrētajam transportlīdzeklim. Atbilstoši OCTA likumam, cenu nosaka apdrošinātājs, pie kura klients ir izvēlējies nopirkt OCTA, ievērojot transportlīdzekļa veidu, izmantošanas mērķi un citus risku ietekmējošus faktorus (12.panta pirmā daļa).”

LTAB skaidro, ka noslēdzot apdrošināšanas līgumu, apdrošināšanas prēmijas apmērs transportlīdzekļa īpašniekam tiek noteikts, izvērtējot iepriekšējo apdrošināšanas līgumu darbības laikā izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību skaitu, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā konstatēto gadījumu skaitu, kad transportlīdzeklis vadīts, izdarot administratīvus pārkāpumus, par kuriem reģistrē pārkāpumu uzskaites punktus, un noziedzīgus nodarījumus pret satiksmes drošību, kā arī izvērtējot citus risku ietekmējošus faktorus (13.panta pirmā daļa).

Avots: skaties.lv/Bez Tabu

2
Izsaki savas domas...

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AntrisSanco Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
Antris
Guest
Antris

Tās apdrošināšanas cenas ir no pirksta izzīstas. Pie mums LV visās jomās ir bardaks un rekets ar likumu atļauts.
Un tad ibio brīnās, ka cilvēki brauc prom.

Sanco
Guest
Sanco

ne jau mašīnas apdrošina, bet to īpašnieka atbildību

Jaunākais

Seko mums

To Top