Seko mums

Aktuāli

Ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem uzdod nodrošināt ziemas dežūru

Rīgas domes Satiksmes departaments uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūru, lai nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu.

Pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, ielu attīrīšana no sniega un apledojuma ir ļoti nepieciešama, lai ceļu satiksme būtu droša. Kopumā dienestu rīcībā ir 63 ziemas tehnikas vienības, no kurām 38 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas, 18 kompleksās ietvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, 7 autogreideri un 2 sniega savācēji. Jau ziņojām, ka Latvijas autoceļu uzturētāji gatavojas ziemas sezonai ar 26 000 tonnām sāls.

Autovadītājiem jāatceras, ka pie laika apstākļu maiņas, agrās rīta stundās uz brauktuves īsā laikā var veidoties satiksmei bīstams apledojums jeb tā sauktais melnais ledus. Šādos laika apstākļos melnais ledus visstraujāk veidojas īpaši uz brauktuvēm, kas atrodas ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Satiksmes departamenta speciālisti atgādina autovadītājiem savlaicīgi veikt vasaras riepu nomaiņu uz ziemas riepām, lai, pasliktinoties laika apstākļiem, neapdraudētu savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. 

Lai netiktu apdraudēta sava un citu satiksmes dalībnieku drošība, tiek atgādināts pārbaudīt savus transporta līdzekļus, to tehnisko stāvokli un atbilstību ziemas apstākļiem.

Avots: rdsd.lv sadursme.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top