Seko mums

Ieteikumi

Degvielas piedevas: ko tās dod, un kad tās ir nepieciešamas?

Pārdošanā pieejams desmitiem piedevu degvielas sistēmu tīrīšanai un uzturēšanai. Ar ko tās atšķiras un uz ko īsti iedarbojas? Apskatīsim kādas degvielas piedevas mums ir pieejamas un ko tās dod, un kad tās ir nepieciešamas.

Degvielas piedevas un to veidi

Raugoties plašajā sortimentā ir būtiski saprast, ka katras degvielas piedevas mērķis, ir uzlabot veiktspēju vai novērst kādu problēmu. Taču degvielas piedeva nav brīnumlīdzeklis visām problēmām. Tā pat kā medikamentiem nav vienas tabletes, kas varētu izārstēt visas kaites. Lūk populārākās piedevas:

  • Degvielas stabilizatori. Tie ir paredzēti, lai saglabātu degvielas efektivitāti ilgas uzglabāšanas periodā. Tās novērš apgrūtinātu iedarbināšanu, ko izraisa degvielas dalīšanās un dzinēja korozija sezonas transportlīdzekļos, piemēram, laivās un kemperos;
  • Oktāna paaugstinātāji. Šīs degvielas piedevas ir paredzētas, lai palielinātu benzīna oktānskaitli. Piedevās ietilpst eļļošanas līdzeklis, lai aizsargātu čuguna vārsta sēžu, kas bieži atrodami klasiskajos automobiļos, kā arī nodrošina vienmērīgāku tukšgaitu. Atkarībā no ražotāja oktānskaitli iespējams palielināt līdz 3 punktiem. Šo degvielas piedevu izmanto tikai un vienīgi benzīna dzinējos;
  • Degvielas inžektoru tīrītāji. Tie ir paredzēti, lai aizsargātu un iztīrītu degvielas inžektorus no dažādām nogulsnēm, kas rodas laika gaitā. Tīrs inžektors teorētiski spēj samazināt degvielas patēriņu, bet vai tas būs jūtams… grūti teikt. Drīzāk sirdsmiers par tīru inžektoru radīs lielāku komfortu;
  • Antigēla dīzeļdegvielas piedevas. Bieži sastopama piedeva ziemas dīzeļdegvielai, kuru sāk tirgot ziemas mēnešos degvielas uzpildes stacijās. Principā nodrošina dīzeļdegvielas šķidro agregātstāvokli un neļauj tai sabiezēt ne tikai bākā, bet visā degvielas sistēmā. Piemēram, biežākais cēlonis ir meklējams degvielas filtrā, kurš tā jau ar laiku piekrājas ar dažādiem aizsērējumiem un bargas ziemas laikā var pavisam “aizlipt” ciet.

Uz solītajiem degvielas ekonomijas rādītājiem būtu jāskatās ar veselīgu skepsi, taču dažādos pētījumos ir pierādījusies to efektivitāte. Degvielas piedevas būtu jālieto regulāri un profilaktiski, lai uzturētu sava auto dzinēju pie “labas veselības”. Ja sprauslas ir beigtas, tad atbilstošs līdzeklis tās nesalabos. Taču laiku pa laikam profilakses nolūkos attiecīgā piedeva noņems uzkrātās nogulsnes.

Nevajadzētu aizrauties ar pārmērīgu degvielas piedevu izmantošanu automobilim. Vienmēr izlasiet lietošanas instrukciju un sekojiet precīzām norādēm. Regulāra lietošana ne vienmēr nozīmē piedevu pievienošana pie katras degvielas uzpildes. Tas var būt arī reizi 2-3 mēnešos vai pat retāk.

Avots: https://www.autodna.lv/blog/degvielas-piedevas/

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top