Seko mums

Dažādi

Daugavpilī, Rīgas ielas rekonstrukcija izraisa daudzu cilvēku izbīli

foto: skaties.lv

Daugavpils centrā esošās Rīgas ielas posma rekonstrukcija drīz tiks pabeigta. Tā izmaksāja gandrīz pusmiljonu eiro (neskaitot PVN). Iedzīvotāji vērš uzmanību uz, viņuprāt, nerūpīgu veikumu, vēsta raidijumā “Bez Tabu”.

Pagajušajā gadā Daugavpils pilsētas pašvaldība uzticēja veikt Rīgas ielas posma dažu simtu metru garumā rekonstrukciju vietējai firmai “Labiekārtošana-D”. Rekonstrukcija pilsētai izmaksāja 456 tūkstošus eiro, neskaitot PVN. Interneta vidē un daļa uz ielas uzklausīto iedzīvotāju ir neapmierināti ar ielas seguma kvalitāti gājējiem atvēlētajā zonā.

Pastaigājot pa rekonstruēto posmu var manīt, ka bruģakmens un cita veida seguma fragmenti daudzviet iestrādāti ar lielākām un mazākām spraugām un nelīdzeni. Vienā no posmiem pamanīts, ka strādnieki veic kļūdu labojumu. Tur pārklātais segums ielikts no jauna, ir ar vienādām atstarpēm starp klājuma fragmentiem un izteikti kontrastē ar citiem, neizlabotiem posmiem.

Ekrānuzņēmums

Arī kāds no strādniekiem atzīst, ka bruģis ir ieklāts slikti un to nepieciešams pārklāt no jauna. “Es šo segumu neklāju, kad te sāku strādāt aprīlī. Te viss jau bija ieklāts. Es šo segumu liktu no jauna. Vajag, protams pārklāt. Tas ir mans viedoklis. Nezinu, ko lems priekšniecība,” saka strādnieks.

Diskusijas, izraisījusi stilizēta līnija, kas stiepjas rekonstruētā gājējiem atvēlētā posma garumā. Tā ir gaišāka nekā pārējais segums, un loģika daudziem vēsta, ka līnijai būtu simetriski jāsakrīt ar pārējos, iepriekš remontētajos Rīgas ielas posmos ieklāto līniju. Tomēr tā tas nav, līnija aiz gājēju pārejas otrā pusē (svaigi rekonstruētajā posmā) ieklāta asimetriski, kas redzams ar neapbruņotu aci.

foto: Facebook

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš norāda, ka darbi, lai gan ir finiša taisnē, nav pabeigti un iespējami arī citi kļūdu labojumi. Tāpat Elksniņš akcentē, ka izraudzīts būvnieks, kas piedāvājis zemāko cenu, kas bijusi par aptuveni 100 tūkstošiem zemāka nekā konkurentam. Šādu ietaupījumu pašvaldība nedrīkstējusi neņemt vērā. Elksniņš arī piebilda, ka šāda veida darbi labiekārtošanas uzņēmumam uzticēti pirmoreiz.

“Uz vietas, kā noprotu, ir doti uzdevumi atbildīgajiem darbiniekiem visu sakārtot. Normāls process. Ieklāto materiālu sakarā, ja Būvvaldes darbinieki teiks, ka kaut kas ir ieklāts slikti vai nepareizi, būs uzdevums pārklāt. Viņi [”Labiekārtošana-D”] taisa par 100 tūkstošiem eiro lētāk. Te var būt diskusija. Ja varbūt paņemtu dārgāko piedāvājumu par 550 tūkstošiem eiro, varbūt nebūtu tādu problēmu, bet uzņēmuma vadītājam uzdots to visu sakārtot,”

saka Andrejs Elksniņš, Daugavpils mērs

SIA “Labiekārtošana-D” valdes loceklis Jānis Vagalis norāda, ka ielas rekonstrukcija tiks pabeigta pēc dažām nedēļām, darbi kavējas par mēnesi seguma materiāla piegādātāja dēļ. Notiekot aktīva komunikācija ar darbu pasūtītāju, lai vienotos par defektu novēršanu. Lai novērstu nevienādas spraugas, iecerēts aizbērt šuves ar smiltīm un pieblietēt. Cerot, ka tādējādi spraugas kļūs līdzīgas. Vagalis arī atzīst, ka konkrētajā Rīgas ielas posmā izmantoti salīdzinoši lētāki materiāli nekā agrāk rekonstruētajos ielas posmos, līdz ar to kvalitāte arī varētu būt sliktāka.

Avots: skaties.lv/Bez Tabu
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Jaunākais

Seko mums

To Top