Seko mums

Dažādi

Daugavpilī piesavinās ES līdzekļus autovadītāju apmācībām; cieš simtiem cilvēku

Daugavpilī esošā autoskola “Impērija” Eiropas Savienības (ES) projekta ietvaros veica liela mēroga jauno šoferu apmācību.

Apmācības sākās 2018. gada augustā un tajās, samaksājot vien 10% no kopējās apmācību summas (apmēram 30 eiro), 590 daugavpilieši, veiksmīgi nokārtojot eksāmenus, varēja iegūt C, CE vai DE kategorijas autovadītāja apliecību. Apmācības norisinājās autoskolā “Impērija”, bet formāli projektu īstenoja uzņēmums “VILLAS D”.

2019. gada pavasarī vairāki autoskolas audzēkņi pamanīja, ka viņi CSDD datubāzē reģistrēti kā apmācības nokārtojuši un gatavi gala eksāmenam, lai arī realitātē notikušas vien pāris braukšanas apmācības.

Konstatējot faktu, autoskolas audzēkņi sūdzējās Valsts izglītības attīstības aģentūrā, kas projektu finansēja no ES līdzekļiem. Aģentūra uzsāka lietas izmeklēšanu un uzņēmumam “VILLAS D” tika atņemta licence.

Sadarbības līgumu, kas ietver ES projekta īstenošanu, Valsts izglītības attīstības aģentūra 2018. gada augustā noslēdza ar “VILLAS D” līdzīpašnieku Vladislavu Sivercovu. Finansējuma summa bija 104 tūkstoši eiro, no kuriem puse jau ir izmaksāta uzņēmumam “VILLAS D”.

Šobrīd 271 cilvēks, kas bija pieteicies ES projektam ar mērķi par nelieliem līdzekļiem iegūt autovadītāja apliecību, vēl nav līdz galam apmācīts. “VILLAS D” projektu koordidatore Marina Cipina stāsta, ka projekta īstenošanai tika nozīmēta tikai viena kravas mašīna. Lai arī autoskolai pieder divas kravas mašīnas, audzēkņus apmācībā izmantoja tikai vienu mašīnu un divus instruktorus. Tomēr pareizi organizējot darbu, ar uzticēto varēja tikt galā. Valsts izglītības attīstības aģentūra apgalvo, ka pirms līguma noslēgšanas nepārbaudīja, cik automašīnas pieder autoskolai, jo to neparedz normatīvs.

Lai vai kā, uzņēmums “VILLAS D” parādā Eiropas fondiem vairākus desmitus tūkstošus eiro. Visu vēl vairāk sarežģī tas, ka šī gada augusta beigās uzņēmums ar visām saistībām tika pārdots citai personai – Romānam Kazimirovskim, kuru aģentūrai nav izdevies sameklēt.

Šobrīd Daugavpilī darbojas vairākas autoskolas “Impērija”. Sivercovam pieder kapitāldaļa divās no tām, savukārt bijusī Eiropas projekta koordinatore kopā ar Sivercova brāļa dēlu atvērusi jaunu “Impērijas” autoskolu.

Informācija liecina, ka Sivercovam pieder arī divi uzņēmumi Krievijā un arī viņš pats šobrīd atrodas Krievijā.

Avots: LTV7 / Ilustratīvs attēls: autoimperija.lv

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā
trackback

[…] ka autoskola “Impērija” šī gada septembrī tika ierauta skandālā, kas bija saistīts ar Eiropa…. Toreiz vairāki simti daugavpiliešu palika bez solītajām autoapmācībām pilnā […]

Jaunākais

Seko mums

To Top