Seko mums

Aktuāli

CSNg cietis motociklists: Kā sniegt palīdzību?

Degpunktā

Katru gadu avarē desmitiem motociklistu. Vienalga, kas bijis vainīgs avārijas izraisīšanā, redzot cietušo, aculieciniekiem iespēju robežās ir jācenšas palīdzēt. Kā sniegt palīdzību, ja ceļu satiksmes negadījumā (CSNg) cietis motociklists? Vai un kādos gadījumos ir jānoņem ķivere?

No Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas un raidījuma Degpunktā komandas tiek izpēlēti divi scenāriji – ja cietušais ir pie samaņas un gadījumā, ja motociklists ir zaudējis samaņu.

Ekrānuzņēmums

Ja cietušais IR pie samaņas

Ja ir droša vide, tuvojies cietušajam un uzrunā cietušo no sejas puses, lai samazinātu kustības mugurkaula kakla daļā. Ja atbildes reakcija ir, tad cietušais ir pie samaņas. Informē kas esi un ko darīsi. Zvani Neatliekamās palīdzības dienestam pa tālruni 113. Aicini cietušajam nevilkt nos ķiveri un neitrālā pozīcijā turpināt gulēt līdz ierodas palīdzības dienests, kas veiks apskati un ķiveres novilkšanu.

Ekrānuzņēmums

Ja cietušais NAV pie samaņas

Savukārt ja uzreiz nav samaņas vai arī cietušais zaudē samaņu, gaidot medicīnisko palīdzību, kā arī ja redzama asiņošana zem ķiveres, tad nepieciešama steidzama ķiveres novilkšana. Pēc ķiveres novilkšanas (skaties zemāk video) pārbaudi elpošanu un atbilstoši rīkojies – ja elpo, tad noguldi stabilā sānu pozā, bet ja cietušais neelpo, veic atdzīvināšanas pasākumus ( 30 reizes kompresijas 2 reizes elpini, ja tas ir droši), ja nav droša elpināšana veic kompresijas cietušajam, kurš neelpo līdz ierodas neatliekamās palīdzības dienests vai līdz jūs nomaina, vai līdz spēki izsīkst vai cietušais nāk pie samaņas.

Ekrānuzņemums

Ikviens no mums var kļūt par cietušo vai negadījuma aculiecinieku, tāpēc zināšanas un prasmes pirmās palīdzības sniegšanā ir nepieciešamas katram. Apsver pirmās palīdzības kursu apmeklēšanu jau šoruden, lai, notiekot nelaimei, Tu būtu gatavs palīdzēt saviem bērniem, vecākiem, kaimiņiem vai uz ielas sastaptam garāmgājējam! Kur var pieteikties kursiem un apgūt pirmo palīdzību? Visu organizāciju sarakstu un kontaktinformāciju atradīsi NMPD tīmekļvietnē: http://www.nmpd.gov.lv/…/pirmas_palidzibas_apmacibas…/

Kā sniegt palīdzību, ja ceļu satiksmes negadījumā cietis motociklists? Vai un kādos gadījumos ir jānoņem ķivere?🏍 ➡️…

Gepostet von Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests am Mittwoch, 23. September 2020
Avots: Miks Dūcis/Degpunktā

Sadursme.lv aicina! Sūti savu reportāžu video vai stāsta veidā par kādu no Tev šķietami aktuālajām problēmām uz mūsu e-pastu: sadursmeredakcija@gmail.com. Tavas domas tiks uzklausītas un, iespējams, arī publicētas mājas lapā un soc.tīklos!

1
Izsaki savas domas...

avatar
1
0
0
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1
Uģis
Newest Oldest Most Voted
Uģis
Guest
Uģis

Nav par sliktu papētīt, vai starp čaulu un vaigu polsteriem nav sarkanas cilpas, aiz kurām velkot, vaigu polsteri ņemās ārā. Būs vieglāk un drošāk noņemt ķiveri tā, ka galva nepaliek ķiverē..


Jaunākās

To Top