CSDD un LMT Biķernieku trasē izveido bezpilota auto 5G testa trasi


CSDD un LMT Biķernieku trasē izveido bezpilota auto 5G testa trasi

Mobilo sakaru operators SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) Rīgā, Biķernieku trasē, izveidojis 5G testa trasi, kas turpmāk tiks izmantota dažādu inovatīvu risinājumu izpētei, attīstībai un testēšanai, tostarp autonomo un savienoto auto, satiksmes vadības, drošības un citu digitālo risinājumu testiem, aģentūrai LETA atklāja LMT sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis.

Viņš norādīja, ka paredzēts, ka 5G testa trasē īstenos arī starptautiskus Eiropas izpētes projekti. Pirmie savienoto pašbraucošo auto testi 5G tīklā Biķernieku trasē tiks aizvadīti šo piektdien, 20.augustā, LMT diskusijas “5G loma satiksmes drošības uzlabošanā” laikā, kas notiks sarunu festivālā “Lampa”. LMT projektu investīciju apjomu neatklāja.

Jalinskis skaidroja, ka, kalpojot par platformu tādu digitālo tehnoloģiju kā lietu internets, mākslīgais intelekts un robotika straujai attīstībai, 5G pavērs nebijušas iespējas teju ikvienā dzīves jomā. Tiek lēsts, ka satiksme un loģistika būs viena no pirmajām nozarēm, kur 5G sniegtās priekšrocības varēs novērtēt jau salīdzinoši drīz. Nozares eksperti visā pasaulē jau tuvākajos gados prognozē bezpilota auto ienākšanu ikdienas satiksmes plūsmā, tāpat arī dronu veiktas piegādes loģistikā kļūs par daļu no ikdienas.
“Pašlaik starptautiskā līmenī tiek veikti pētījumi par autonomo auto pozitīvo pienesumu valstu ekonomikām, tāpat tiek pētītas potenciālās izmaiņas nozarēs, kas saistītas ar pasažieru pārvadājumiem. Lūkojoties uz apkārt notiekošo, ir skaidrs, ka Latvijai kā tehnoloģiski attīstītai valstij jāieņem aktīva pozīcija un mums pieejamie resursi ir jāiegulda nākotnes iespēju izpētē, jo tas būtiski var ietekmēt mūsu valsts labklājību ilgtermiņā,” atzīmēja LMT prezidents Juris Binde.

turpmāk 5G testa trasē LMT attīstīs un demonstrēs dažādus savienoto un bezpilota auto pielietojumus Eiropas Savienības autonomo mobilitātes risinājumu izpētes projektā “5G routes”, kurā Rīgā sākts darbs pie Eiropā pirmās pārrobežu simulācijas 5G testa vidē.

Avots: bksb.lv
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Citi šobrīd lasa: