Seko mums

Dažādi

CSDD dāvina skolām velosipēdistu mācību laukuma aprīkojumu

CSDD projekta “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” 3 aktīvākajām skolām dāvina mācību laukuma aprīkojuma elementus. Lielo skolu grupā uzvarēja Rīgas 6. vidusskola, vidējo skolu grupā par labāko atzīta Inčukalna pamatskola, savukārt mazo skolu grupā uzvarēja Straupes pamatskola.

2018./2019. mācību gadā projektā “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” kopumā piedalījās 223 skolas no visas Latvijas. Vairāk kā 10 000 bērnu mācījās ceļu satiksmes noteikumus un kārtoja satiksmes drošības teorētisko eksāmenu, iegūstot velosipēda vadītāja apliecību.

Reālā ceļu satiksmē mācīties braukt ar riteni var panākt sliktas sekas, bērni ir pakļauti ceļu satiksmes negadījumiem, tādēļ pirmo velosipēda vadīšanas prasmju apguvi vislabāk sākt mājas pagalmā vai skolas sporta laukumā, izpildot noteiktus vingrinājumus. Satiksmes pilsētiņas ar ceļa zīmēm un apzīmējumiem ir veids, kā visdrošāk un patiesāk reālām dzīves situācijām iegūt riteņbraucēja tiesības.

CSDD dāvina projekta katras skolu grupas – lielās skolas, vidējās skolas un mazās skolas – uzvarētāju izglītības iestādēm mācību komplektu praktisko iemaņu un prasmju apgūšanai.

Projekts “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” arī šajā mācību gadā daudziem jo daudziem desmitgadniekiem sniegs iespēju skolā apgūt satiksmes noteikumu zināšanas un kārtot velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu. Projekta finansējumu nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem.

Avots: csdd.lv
avatar

Jaunākais

To Top