Seko mums

Aktuāli

CSDD aicina: Vari sprādzēties mašīnā. Vari arī autobusā

Latvijā pērn notika 228 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti pasažieru autobusi. Šajos negadījumos ievainoti 182 pasažieri un pieci autobusu vadītāji. Vienā avārijā autobusa šoferis gāja bojā. Visbiežāk avārijas, kurās iesaistīti autobusi, notiek slidenos laika apstākļos, kad straujas bremzēšanas rezultātā autobuss saslīd, iebrauc grāvī vai pat apgāžas.

Mediķi stāsta, ka autobusu avārijās parasti ir daudz  cietušo, pat vairāki desmiti, tāpēc uz negadījumu vietu dodas visas pieejamās brigādes. Biežākās traumas autobusu avārijās ir dažādi lūzumi, sasitumi, brūces, izsisti zobi vai sejas traumas.

Autobusu pārvadājumu firmas “Nordeka” pārstāvis Edvards Valdmanis atzīst, ka autobusā piesprādzējas tikai viens pasažieris no simts.

“Spilgtā atmiņā ir palikusi autobusa avārija, kas notika pirms vairākiem gadiem uz Liepājas šosejas, kur stāvošā autobusā ietriecās kravas automašīna. Autobusa šoferi paglāba drošības josta, savukārt vairāki pasažieri trieciena brīdī tika izmētāti pa autobusu un guva dažādas traumas, sākot no sasistām ribām un gūžām, līdz pat nopietnākiem ievainojumiem.”

Autotransporta direkcijas vadītājs Kristiāns Godiņš atklāj, ka visi reģionālo maršrutu autobusi, kas ražoti pēc 2006. gada, aprīkoti ar drošības jostām. Kopumā šādu autobusu ir apmēram 90 % no visa autobusu parka Latvijā. Turklāt paredzēts, ka no 2021. gada drošības jostas būs pilnīgi visos autobusos.

“Tieši rudenī un ziemā reģionālo maršrutu reisu pasažieriem ir jābūt īpaši piesardzīgiem un jālieto drošības josta bez šofera īpaša atgādinājuma un pamudinājuma, jo šis ir slideno ceļu laiks. Autobusa šoferis nevar izkontrolēt visus autobusa pasažierus,” vēlreiz atgādina K. Godiņš.  

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību nepieciešamībai lietot drošības jostu arī autobusos, Ceļu satiksmes drošības direkcija kopā ar Autotransporta direkciju turpina sociālo kampaņu “Vari mašīnā. Vari arī autobusā”. Kampaņas laikā autobusu pasažieri tiek aicināti lietot drošības jostu, braucot ar sabiedrisko transportu reģionālajos maršrutu reisos.

Kampaņa tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju. To atbalsta degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums “Circle K Latvia” un VSIA “Autotransporta direkcija”. Kampaņa daļēji tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Avots: csdd.lv

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākās

To Top