Covid-19 slimniecei par pārvietošanos sabiedriskajā transportā 700 eiro sods


Covid-19 slimniecei par pārvietošanos sabiedriskajā transportā 700 eiro sods

Vakar, 4.novembrī ap pulksten 12.00 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Ventspils novadā sabiedriskajā transportā reisā “Piltene-Ventspils” atrodas Covid-19 inficēta persona. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas un Ventspils iecirkņa amatpersonas devās uz izsaukumu, un apturēja autobusu Tārgales pagastā. Autobuss ceļā bija pavadījis aptuveni 10 minūtes.

Likumsargi iekāpa autobusā, zinot sievietes vārdu un noskaidroja, kura ir Covid-19 slimniece. Sieviete šo faktu neslēpa un atzina, ka viņai par slimību uzzināja 31.oktobrī. Jāpiemin, ka autobusā atradās 7 pasažieri, no tiem 2 – nepilngadīgie. Visi pasažieri, tostarp slimniece, lietoja mutes un deguna aizsargmaskas. Likumsargi sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), izskaidrojot situāciju un darbinieki deva norādījumu policistiem izsniegt autobusa pasažieriem SPKC tālruņa numuru, uz kuru viņiem zvanīt par tālākām norādēm.

Nekavējoties tika sazvanīts uzņēmums, kurš nodrošina pasažieru pārvadājumus, notikuma vietā ieradās otrs autobuss, kurā tika pārsēdināti visi pasažieri, savukārt autobusā, kurā atradās slimniece, tika veikta dezinfekcija.

Sieviete paskaidroja, ka devusies uz Ventspils slimnīcu pēc ārsta nosūtījuma uz kādu izmeklējumu, un apgalvoja, ka neesot zinājusi, ka Covid-19 slimnieki nedrīkstot pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Sievietei par šo pārkāpumu ir piemērots naudas sods – 700 eiro.

Saskaņā ar Covid – 19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz 2000 eiro. Valsts policija aicina būt atbildīgiem un ievērot medicīnas darbinieku norādes.

Avots: vp.gov.lv
guest
1 Komentāri
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lisa
lisa
14 dienām ago

nopietni

Citi šobrīd lasa: