Seko mums

CSNg

“CityBee” automašīnas vadītājs izraisa smagu avāriju Berģos

foto: Ekrānuzņēmums/skaties.lv

Uzņēmuma “CityBee” nomas automašīnas arvien vairāk izmanto tieši jauni cilvēki, jo tās par nelielu naudas summu var paņemt lietošanā, neprasot nevienam atļauju. Ja auto atslēgas būtu jāprasa, piemēram, vecākiem, domājams, daudzi incidenti satiksmē tiktu novērsti jau saknē.

Naktī uz 8.martu ap pusnakti uz Berģu visadukta notika avārija, kurā iekļuva nelielais autonomas spēkrats. Ceļa līkumā “CityBee” “Fiat” markas auto, kas brauca uz Jaunciema pusi, uztriecās “Volkswagen” spēkratam, kas virzījās no viadukta uz leju Siguldas šosejas virzienā.

Braucu pa savu joslu, nobraucot no viadukta, un pretējā joslā vienkārši “ielidoja” mašīna, kā minimums ar pusi korpusa virzījās pa manu joslu. Un viss, pat nepaspēju nekur pagriezt,”

stāsta “Volkswagen” vadītājs.

Diemžēl šis ceļa posms ir pārāk šaurs, un, pat ja būtu pieticis laiks noreaģēt, diez vai tas kaut ko mainītu, jo paši vaininieki brauca tā, it kā viņiem nebūtu bremžu.

“Tur atradās četri cilvēki. Vārdus, uzvārdus nezinu. (DP: Viņi aizbēga?) Nē, viņi mierīgi izkāpa ārā, palīdzēja savējiem izkāpt. Viņi rīkojās nedaudz haotiski. Es izsaucu dienestus, piezvanot uz 112,”

stāsta “Volkswagen” šoferis.

Notikuma vietā ieradās divas ātrās palīdzības brigādes, ugunsdzēsēji un ceļu policisti. Slimnīcā ar aizdomām par lūzumiem un citu orgānu bojājumiem ārsti nogādāja vienu cilvēku no ”Fiat” spēkrata. Abi autovadītāji palika uz vietas un sniedza liecības.

Policistiem radās aizdomas, ka nomas auto vadītājs atradās kādu apreibinošu vielu ietekmē. Šobrīd zināms, ka likumsargi uzsākuši kriminālprocesu pēc panta par automašīnas vadīšanu alkohola, narkotisko vai citu pie auto stūres aizliegto vielu ietekmē.

Ja aizdomas par rupjo pārkāpumu apstiprināsies, avārijas izraisītājam būs ne tikai jāstājas tiesas priekšā, bet arī jākompensē nomas automašīnas remonta izdevumi, jo KASKO apdrošināšana šādos gadījumos nedarbojas.

Uzņēmuma CITYBEE pārstāve Egijas Gailuma notikušo situāciju komentē: “Mūsu automašīnu koplietošanas platforma ir veidota atbildīgi un tā paredz autovadītāja atbildību, ja tas braucis jebkuru aizliegto vielu ietekmē, kā arī bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām. Šādos gadījumos, kad izraisīts ceļu satiksmes negadījums, autovadītājam piemēro ne tikai valsts noteiktos administratīvos sodus, bet arī mūsu noteikumi paredz vēl papildus materiālus sodus, ka svar būt pat vairāki tūkstoši eiro. Šajā situācijā, ja apstiprināsies, ka vadītājs braucis alkohola vai citu vielu ietekmē mēs vērsīsimies arī pret viņu ar visu stingrību, izmantojot tiesiskos līdzekļus, piemēram, arī vēršoties tiesā. Papildu šai personai ir liegums izmantot “CityBee” automašīnas uz mūžu – sistēma šo lietotāju ir bloķējusi.”

Avots: skaties.lv/Degpunktā

1
Izsaki savas domas...

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
jaunākais vecākā populārākā

Jaunākais

To Top