Cilvēki mašīnas pērk mazāk? Kā COVID ietekmē lietotu auto tirdzniecību Latvijā un pie Autocapital?


Cilvēki mašīnas pērk mazāk? Kā COVID ietekmē lietotu auto tirdzniecību Latvijā un pie Autocapital?

Vai valstī esošā situācija skar auto tirdzniecības nozari? Vai Covid-19 ietekmē pārdoto auto skaitu, cenu, apmeklētāju plūsmu?

Daudzviet auto nozares speciālisti ir nokļuvuši lielu pārmaiņu priekšā. Auto tirgotājiem, kas neatrodas pilsētās vai galvaspilsētā Rīga, nākas saskarties ar Covid-19 sekām ātrāk. Cilvēku plūsma sarūk, pārdoto auto skaits samazinās. Nākas pielāgoties arī ar auto pārdošanu attālināti. Klientu prasības mainās, izsakot vēlmi automašīnas skatīt, pārbaudīt un pat iegādāties attālināti, neierodoties auto tirdzniecības vietā.

Kā Covid-19 ietekmē Rīgā zināmo lietoto un mazlietoto auto tirgotāju SIA Autocapital Plus? Ārkārtas situācija auto tirgotāju pavasarī esot skārusi vairāk, jau vien tādēļ, ka nācies pielāgoties jaunajiem noteikumiem. Ievērot distancēšanos, klientus apkalpot pa vienam, kā arī sekot līdzi visiem drošības pasākumiem. Izvietojot dezinfekcijas līdzekļus un sadalot klientus uzgaidāmajās telpās.

Kopumā Covid-19 neesot nesis milzu ietekmi uz Autocapital Plus ikdienas darbiem. Klientu vēlmes pēc jaunas automašīnas joprojām ir tikpat izteikta, cik pirms ārkārtas stāvokļa. Arī tagad, pēc otrā ārkārtas stāvokļa ieviešanas. Auto iegāde joprjām ir aktuāla.

Autocapital Plus priekšrocība Covid-19 laikā ir sava personīgā uzņēmuma vietne: www.autocapital.lv. Tirgotāji izceļ, ka pretēji citiem auto tirgotājiem un pakalpojuma sniedzējiem – viņiem nav nācies meklēt alternatīvas sava darba turpināšanai. Autocapital jau izsenis esot izveidojis sistēmu – apkalpot klientus internetā. Ņemot vērā, ka uzņēmuma darba stils jau ir pielāgots mūsdienu tehnoloģiju laikmetam. būtiskas izmaiņas Covid-19 uzņēmumā nav ieviesis.

Autocapital.lv mūsdienu tehnoloģijām un rīkiem ir pielāgojies tiktāl, ka ar mājaslapas palīdzību ne tikai informē klientus par akcijām, jaunu spēkratu piegādi, tos publicējot sadaļā – ‘’lietoti auto’’. Bet arī piedāvā auto līzinga noformēšanu attālināti – pat tiem, kas dzīvo ārzemēs. Tātad auto iegāde ir iespējama, piemēram, arī Francijā esošajiem latviešiem. Protams, ar atkāpi, ja klients ir kredītam un auto līzingam labvēlīgā pozīcijā. Daudzi klienti jau agrāk, un ne mazāk tagad, izmanto šo iespēju – izvēlēties auto attālināti. Pēc tam klients novērtē noskatīto auto uz vietas tirdzniecības laukumā. Šāds bonuss piešķirot gan laika ekonomiju – nemeklēt automašīnu visos iespējamos auto tirdzniecības plačos. Bet ir arī drošs pasākums Covid-19 laikā. Tie, kas auto iegādājas uz vietas, tiek informēti par drošības pasākumu ievērošanu, kas arī tiek ievērots.

Šobrīd kompānijas darbinieki strādā no ofisa, un pagaidām nekas neliecina, ka būtu nepieciešamība veikt tirdzniecības pakalpojumu nodrošināšanu no mājām. Ja vien netiks lemts par izmaiņām, kas var ietekmēt auto tirgotājus. Ko Autocapital Plus necer sagaidīt.

Vai Autocapital Plus nejūt drastiskas izmaiņas Covid-19 laikā, to uzņēmums piekrītoši apstiprina. Tomēr esot citas lietas, kas kompāniju ietekmē vairāk. Piemēram, lokācija! Autocapital Plus ilgus gadus darbojas Rīgā, daudzu negodīgu notikumu epicentrā jeb tautā plaši zināmajā ‘’Rumbulā’. ‘’Būt pozitīvā gaismā darbojoties Rumbulā, esot ļoti grūti, vien tādēļ, ka Rumbula cilvēkos bieži vien, visu pirms, izsauc negatīvas sajūtas’’, tā Jānis no Autocapital.  Diemžēl tieši šī esot visdrūmākā lieta ar ko visbiežāk jāsaskaras Autocapital Plus komadai. ‘’Lai, cik labu darbu nedarītu un lai, cik ļoti nelīstos laukā no ādas, tāpat daudzi klienti skatās uz tevi caur šaubu ēnu’’, tā uzņēmuma vadītājs Jānis. Šis arī esot viens no iemesliem, kādēļ pat pandēmijas laikā, Autocapital Plus ir izlēmis pārvākties uz jaunu auto tirdzniecības vietu. Tagad Autocapital Plus atrodas Maskavas ielā 425A, auto uzpildes staciju ieskauti, vieni, nost no pārējiem auto tirgotājiem. ‘’Mēs varbūt neesam tālu no vecās vietas, bet šeit, klients braucot pie Autocapital, arī atbrauc pie Autocapital, nevis ‘’medī’’ savu automašīnu pa entajiem tirgotājiem’’, min Jānis. 

Kas gaidāms turpmāk? Kā Covid-19 var ietekmēt pat tos auto tirgotājus, kas ir gatavi teju jebkurām pārmaiņām, ātri adaptējoties. To rādīs laiks jeb drīzāk – situācija valstī. 

Avots: Autocapital.lv

Izsaki savas domas...

avatar
Citi šobrīd lasa: