Seko mums

Kriminālziņas

Centrāltirgus apkaimē piekauj un aplaupa vīrieti

Valsts policija

Rīgas Centrāltirgus apkaimē 1. maijā starp divām personām izcēlās vārdisks konflikts, kas pārvērtās fiziskā ietekmēšanā un laupīšanā, informē Valsts policija.

Kā policija ziņo, viens no vīriešiem, kurš tobrīd atradās kopā ar kādu sievieti, vairākas reizes iesita otram vīrietim. Kad cietušais nokrita zemē, uzbrucējs viņam pārmeklēja kabatas, izvilka viņa mobilo telefonu un maku, kurā atradās 40 eiro, un abi ar sievieti pameta nozieguma vietu.

Cietušais spēja piecelties un aiziet līdz netālu esošajam Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknim, kur pastāstīja par notikušo. Noskaidrojuši precīzu nozieguma vietu, policisti konstatēja, ka tur ierīkota videonovērošana. Pārskatot videonovērošanas kameru ierakstus, Rīgas Latgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti atpazina gan minēto uzbrucēju, gan viņa iespējamo līdzdalībnieci, jo abas personas jau iepriekš vairākas reizes bija nonākušas policijas redzeslokā. Proti, 1985. gadā dzimušais aizdomās turētais vīrietis iepriekš sodīts par zādzībām un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, un vien nesen atbrīvots no ieslodzījuma vietas. Savukārt sieviete iepriekš sodīta par laupīšanām un citiem mantiskiem noziegumiem.

Noskaidrojot šo personu atrašanās vietu, Rīgas Latgales iecirkņa policisti tās pašas dienas pēcpusdienā viņus aizturēja. Pie aizdomās turētā vīrieša tika atrasts cietušajam nolaupītais mobilais telefons.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tiesa aizdomās turētajam vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt iespējamai līdzdalībniecei uz izmeklēšanas laiku piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Avots: Valsts policija

Izsaki savas domas...

avatar

Jaunākais

To Top